Lider Jasenicu ostavio na nuli

Lider,  u 7. kolu Područne lige Birač, nije dozvolio nikakvo iznenađenje  -  Jasenica je iz Lokanja ispraćena sa sedam pogodaka u mreži.

Lider Jasenicu ostavio na nuli: FK Lokanj

Domaća ekipa je od samog starta preuzela totalnu dominaciju na terenu, iako to nije pokazalo rezultat sve do drugog dijela susreta, kada su napadači Lokanja pokazali svoju efikasnost.  Jedini pogodak u prvih 45 minuta postigao je Ristić, preciznim šutom sa 18 metara.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, nakon dva neiskorištena centaršuta iz kornera u prvom poluvremenu, Marinko Đurić je ovog  puta  iskoristio centaršut Đukanovića i duplirao prednost. Dva najstarija igrača Lokanja u 51. i 61. minutu izvode dvije slične akcije i jedan drugom asistiraju za treći i četvrti pogodak. Prvo rezultat povećava Miroslav Đurić, a deset minuta kasnije i Đukanović,  postiže  svoj prvi  pogodak  na ovom meču. Đukanović u 61. minutu, na asistenciju Zeljka, povećava prednost na 5:0, a već u sljedećem napadu, poslije dobre kombinacije sa Radovanovićem, treći put se upisuje u strijelce. Pet minuta prije kraja konačno je pogodio i najbolji strijelac u domaćim redovima, Dalibor Mićić, i postavio konačni rezultat 7:0.

Lokanj se pobjedom dva boda odmakao od najbližeg pratioca, Jadra iz Nove Kasabe, koji je u susretu sa Birčom iz Dervente izvukao samo bod.

„Previše  opušteno smo ušli u utakmicu koju smo morali da dobijemo, tako da smo loše odigrali prvo poluvrijeme, ali je u nastavku sve došlo na svoje mjesto. Iako smo zadovoljni prikazanom igrom, očekujemo da naši mladi igrači počnu da sami rješavaju utakmice i da opravdaju naše povjerenje. Imaju od koga da nauče,  jer su na ovoj utakmici pet pogodaka postigli igrači stariji od 30 godina, pokazavši  izuzetnu borbenost i želju za pobjedom. Nastavljamo dalje da radimo i pripremamo se za tradicionalno nezgodnog protivnika,  Budućnost iz Skelana, a Jasenici želimo da već od narednog kola počne sa osvajanjem bodova“,  kazao je Miroslav Đurić, na ovom meču kapiten Lokanja.

FK Lokanj – FK Jasenica 7:0 (1:0)

Stadion Pod pećinom

Gledalaca: 50

Sudija: Srđan Lazić (Jardan)

Strijelci: 1:0 Ristić u 13, 2:0 Mar. Đurić u 47, 3:0 Mir. Đurić u 51, 4:0 Đukanović u 61, 5:0 Đukanović u 77, 6:0 Đukanović u 79, 7:0 Dal. Mićić u 85.

Žuti kartoni: Savić, Matić (Jasenica)

FK Lokanj: Stojanović, Mar.Đurić, Radovanović, U.Đurić, Zeljko, B.Janković (od 62. M.Janković), Mir.Đurić (od 73. Sekanić), Dal.Mićić, Stuparević ( od 30. Dar.Mićić), Ristić, Đukanović.

FK Jasenica: Jokić, R.Mićić (od 16. Simić), Radovanović, Marković, Lazarević, Matić, Tešić, J.Mićić, Savić (od 46. Đokić), Tekić (od 79. Radovanović), Petrović.

Igrač utakmice: Zoran Đukanović (Lokanj)

Miroslav Đurić sa Anđelkom Savićem, bivšim igračem Bazela i Sampdorije, koji je bio u posjeti rodnom Lokanju

Lokanj 5 : 2 Pecka
Borac 2 : 0 Budućnost
Branjevo 3 : 0 Jasenica
Birač 5 : 1 Jardan