Kozara bolja od Ušća

KK Ušće

Sjajan početak košarkaša Ušća. Dobrom odbranom i sigurnim napadom dolaze do prednosti od 8:4; 10:5; 12:8; 17:12, predvođeni raspoloženim Đorđićem i Jugovićem.

Sve do samog kraja poluvremena, egal utakmica protiv favorita ekipe Kozare, rezultat 23:23, 19 minut. Sve  što su dobro radili  u prvom poluvremenu pokvarili su u u zadnjih 40 sekundi. Kozara postižu trojku i dvije dvojke za prednost nakon prvih 20 minuta 23:30.

Početak drugog poluvremena, nastavak loših napada sa kraja prvog, gosti odlaze na visokih 35:54 početkom poslednje četvrtine.

Petorka kadeta i juniora Ušća Stanković, Kuzmanović, Pejić, Petraš i Baldo, agresivnom odbranom i sigurnim Pejićem u tom periodu pravi seriju 13:2 i stiže na jednocifren minus. Iskusni Damjanović i Kelečević u tim momentima preuzimaju stvari u svoje ruke i meč privode kraju sa nerealnom razlikom, u odnosu na ono šta se dešavalo na terenu.

Kozara je u ovom momentu bolja od  mlade ekipe Ušća, ali je ova utakmica dokaz da mladi košarkaši Ušća mogu sa svima igrati. Naredni meč, donosi im duel sa gradskim rivalom ekipom Borac Makoprint.

Ušće - Kozara 49:66. (17:15)(6:15)(11:18)(15:18)

KK Ušće: Đorđić 13, Pejić 12, Jugović 9, Graorac 7, Račić 2, Kuzmanović 2, Petraš 2, Stanković 2, Baldo i Jović bez poena.

KK Kozara: N. Vuković  17,I. Damjanović  15, Kelečević 10.

Hunters 73 : 75 Borac 1972
Mladost 87 : 60 Una
Lijevče 79 : 58 Stars Basket
Ušće 72 : 85 Kozara
Mladost Bulldogs 64 : 55 OKK Borac Mako Print