Navijači Izbora i Jedinstva 1925 vraćaju vjeru u fudbal

Nevjerovatna utakmica u Brčkom, na stadionu Gaj, u premijerligaškoj atmosferi, pred oko 600 navijača, od kojih je bilo 150 gostujućih, popularnih Huligana iz Vučkovaca. Ostatak je bio uz domaćina poznatiji kao Tigrovi.

Utakmica je označena kao derbi kola,  u kojem su se sastali Izbor iz Brčkog i Jedinstvo 1952 iz Vučkovaca. To je meč u okviru Druge  kantonalne lige Tuzla, grupa Sjever.

Domaćin otvara utakmicu golom iz slobodnjaka, da bi gost do poluvremena okrenuo na 1:2 , početkom drugog poluvremena gost dolazi do prednosti 1:3 i kada se mislilo da je utakmica završena domaćin u 2 minuta se vraća i dolazi do 3:3.

Zadnjih deset minuta gost rješava utakmicu iz dvije kontre i postižu golove za konačnih 3:5.

Meč je obilovao šansama , golovima, vatrenim navijanjem, bez grubih startova , bez i najmanjeg incidenta i najvažnije vrhunsko suđenje sudijske trojke.

Ono što je još obilježilo utakmicu,  na poseban način je transparent Tigrova u znak podrške igraču Jedinstva,  koji se bori sa opakom bolešću i u više navrata su  skandirali njegovo ime, što je naišlo na velike aplauze cijelog stadiona.

Gostujući navijači skandirali su  domaćinima, bakljade obje skupine bez i jednog ubacivanja u teren. I na kraju šlag na tortu, poslije utakmice na parkingu stadiona Gaj, sastale su se obje navijačke grupe zajedno navijale, pozdravili se, upoznali i fotografisali  za uspomenu.

Ovakve utakmice i događaji daju nam nadu da ćemo u skorašnje vrijeme gledati stalno ovakve fudbalske predstave i navijačka nadmetanja na fer i korektan način.

Biberovo Polje 2 : 2 OFK Međiđa
OFK Vida 1 : 2 Trebava
Sloboda (B) 3 : 0 12 decembar
Napredak 1 : 1 Graničar
Izbor 3 : 5 Jedinstvo
Voćar 6 : 0 Sloboda (K)
Koraj 3 : 0 Željezničar