XS
SM
MD
LG

Derbi u Čitluku

U 13. kolu vodeći dvojac, Posušje ima lakši zadatak u domaćem duelu sa jablaničkom Turbinom, dok će Klis  gostovati kod bivšeg prvaka BiH ekipe Brotnjo Čitluka.

Trećeplasirani Neum je gost Kamešnice, Neumljani imaju pobjedničke ambicije, dok i domaći imaju nade za povoljan rezultat, ipak, gosti su favoriti.

Šestoplasirani Tomislav je favorit u komšijskom derbiju sa Troglavom 1918, na utakmici u Prozoru / Rami, između domaće istoimene ekipe, 12. mjesto, 10 bodova i četvrtoplasirane ekipe Ljubuški koja ima 14 bodova više od domaćina, Ljubušaci su favoriti .

Na posljednja dva susreta sastaju se pretposljednji Stolac, samo 4 boda i osmoplasirani Bjelopoljac, 16 bodova, te devetoplasirana gornjevakufska Sloga, 15 bodova koja će ugostiti, " fenjeraša " mostarski Branitelj .

Subota, 02. novembar u 13:30 sati,

Čitluk : Brotnjo Čitluk - Klis , glavni sudija : Marin Suton (Mostar), pomoćnici : Jozo Jozić i Matej Raguž oba Stolac , delegat: Zdenko Raguž (Čapljina) .

Tomislavgrad : Tomislav - Troglav 1918 , Anel Puce (Mostar), Antonio Marčinko (Čitluk) i Tomislav Pušić (Mostar) . 

Stolac : Stolac - Bjelopoljac , Emil Husković, Armin Đulić i Dalibor Mavrak svi Mostar, Ivica Mikulić (Široki Brijeg) .

Nedjelja, 03. novembar u 13:30 sati,

Gornji Vakuf / Uskoplje : Sloga - Branitelj , Sehmin Hakalović (Buturović Polje), Said Hakalović (Buturović Polje) i Andrija Dolić (Prozor / Rama ), Enes Šljivo (Konjic) .

Podhum kod Livna : Kamešnica - Neum , Oliver Kožul (Široki Brijeg), Darijo Lovrić (Široki Brijeg) i Anis Kalajdžić (Mostar), Drago Letica (Tomislavgrad) .

Posušje : Posušje - Turbina ,Drago Tabak, Luka Papac i Robert Tomić svi Tomislavgrad, Tomo Kokalović (Bosansko Grahovo) .

Prozor / Rama : Rama - Ljubuški , Dominik Jureta (Livno), Ivan Jurić (Tomislavgrad) i Antonio Čačija (Livno),  Dalibor Drlje (Mostar) .

Slobodna ekipa, Grude  .

 


Kamešnica 3 : 0 Grude
Posušje 4 : 1 Klis
Sloga 1 : 1 Neum
Stolac 3 : 0 Turbina
Tomislav 9 : 1 Branitelj
Rama 3 : 0 Bjelopoljac
Ljubuški 2 : 0 Troglav 1918
Tabela
Poz Tim UT PB N PR BOD
1 Posušje 14 12 1 1 37
2 Klis 14 11 1 2 34
3 Ljubuški 14 10 0 4 30
4 Neum 14 9 3 2 30
5 Turbina 14 7 1 6 22
6 Tomislav 14 6 3 5 21
7 Troglav 1918 14 6 3 5 21
8 Sloga 14 5 4 5 19
9 Bjelopoljac 14 6 1 7 19
10 Kamešnica 14 5 1 8 16
11 Brotnjo 14 4 2 8 14
12 Stolac 14 4 1 9 13
13 Rama 14 4 1 9 13
14 Grude 14 3 1 10 10
15 Branitelj 14 1 1 12 4