Sloboda upisala bodove u komšijskom derbiju

U  utakmicu  sa favorizovanim Rudarom 1925, Sloboda je ušla odlučna da u komšijskom derbiju, u 13. kolu regionalnog Istoka, ubilježi pobjedu pred svojim navijačima i u tome je i uspjela. Tim iz Donjih Zagona je nad trećeplasiranom  ekipom  iz Ugljevika trijumfovao rezultatom 2:0.

Sigurni protiv favorizovanog protivnika: FK Sloboda

Od izlaska na teren domaća ekipa je nametnula svoju igru i redala šanse iz dobro osmišljenih akcija. Do prednosti od 1:0 Sloboda dolazi u 21. minutu poslije centarsuta Antunovića na drugu stativu gdje Todorović,  najviši u skoku, vraća na peterac Obrenoviću koji glavom idealno zakucava loptu u protivničku mrežu. Do kraj prvog dijela dobre šanse su imali Mašanović i Antunović za domaće, a Todorović i Marković za goste, ali na odmor se odlazi bez promjene rezultata.

Početak drugog poluvremena obilježila je agresivnija igra gostiju. Ipak, jedan napad Ugljevičana prekida Marić, kreće  u kontru po lijevoj strani, prolazi i dobro šutira,  ali njegov udarac Stevanović blokira i odbija na tridesetak  metara. Lopta dolazi do  Antunovića koji puca i majstorski pogađa za 2:0. U nastavku se uglavnom igralo na sredini terena,  sa dosta duela i startova, ali vrijedna pomena je šansa Rudara sredinom drugog poluvremena, kada Todorović centaršut Bumbića slabo zahvata glavom i loptu šalje pravu u ruke Kapetini.

Sa 22 boda na svom kontu,  Sloboda se bodovno izjednačila sa bratunačkim Bratstvom i Trnovicom, ali je zbog lošije gol razlike ostala na osmoj poziciji, dok je Rudar 1925 pao na četvrto mjesto.

„Iako oslabljeni neigranjem najboljeg  strijelca u timu, Rakite, nismo dozvolili da se njegovo odsustvo odrazi na našu igru. Ispoštovali smo dogovor iz svlačionice, rano postigli prvi pogodak i uspjeli sačuvati svoju prednost, ali i našu mrežu netaknutu, tokom cijelog meča. Mislim da smo više htjeli i željeli ovu pobjedu i da smo sasvim zasluženo upisali sva tri boda. Nažalost, nismo se pomjerili sa osmog mjesta, ali u predstojeća dva kola do odlaska na odmor potrudićemo se da se dobrim igrama izborimo za pomak na tabeli bar za mjesto ili dva“, kazao je Čedomir Mašanović, prvotimac Slobode.

Sloboda (Donji Zagoni) – Rudar 1925 (Ugljevik) 2:0  (1:0)