XS
SM
MD
LG

Derbi u Neumu, gostuje Posušje, Klis domaćin  Kamešnici

U subotu i nedjelju igraju se utakmice 14. pretposljednjeg kola jesenjeg dijela prvenstva Druge lige FBiH, grupa " Jug " U Neumu se igra derbi kola između trećeplasirane ekipe Neuma, 39 bodova i ekipe Posušja koja je na 1. mjestu sa 31. bodom koliko ima i Klis iz Buturović Polja. Posušaci očekuju povoljan rezultat, dok Neumljani imaju puno motiva da savladaju svoje rivale, što ovu utakmici čini veoma interesantnom, u kojoj se očekuje više borbenosti, dobrih potaza, puno golova i fer igra koju sudi Mostarac Anel Puce.

Klis će na svom travnjaku ugostiti ekipu Kamešnice, puleni trenera Nedima Kudre, naravno očekuju 11 pobjedu uoči velikog duela u posljednjem kolu jeseni u Posušju .

Derbi začelja se igra u Mostaru gdje domaći Branitelj koji je prikovan za posljednje mjesto čeka ekipu Stoca, Turbina na svom stadionu očekuje tri boda u duelu sa Slogom iz Gornjeg Vakufa / Uskoplja, kao i Troglav 1918 u domaćem susretu sa Ramom.

Grude će ugostiti ekipu Brotnjo Čitluka, Gruđani se nadaju trećoj ovosezonskpj pobjedi, ali će se pitati i Čitlučani .

Zanimljivo će biti i u Bjelom Polju gdje devetoplasirani domaći sastav, Bjelopoljac, 16 bodova dočekuje šestoplasiranu ekipu Tomislava koja ima dva boda više od domaće ekipe .        

Subota, 09. novembar u 13:30 sati ,

Jablanica : Turbina - Sloga , glavni sudija : Oliver Kožul (Široki Brijeg) , pomoćnici: Emil Husković (Mostar) i Darijo Lovrić (Široki Brijeg), delegat: Darko Obradović (Stolac) .

Nedjelja, 10. novembar u 13;30 sati,

Mostar : Branitelj - Stolac , Sehmin Hakalović (Konjic), Andrija Dolić (Prozor / Rama) i Said Hakalović (Konjic), Marinko Jelić (Široki Brijeg) .

Grude : Grude - Brotnjo Čitluk , Ivan Jurić (Tomislavgrad), Antonio Čačija (Livno) i Mario Tomić (Tomisalvgrad) , Anđelko Deljak (Glamoč)  .

Buturović Polje : Klis - Kamešnica , Sandi Ljevo, Aldin Žetica i Anis Kalajdžić svi Mostar, Boro Posavac (Gornji Vakuf / Uskoplje) .

Neum : Neum - Posušje , Anel Puce (Mostar), Tomislav Pušić (Mostar) i Antonio Marčinko (Čitluk), Tomislav Čuić (Tomislavgrad) .

Bijelo Polje : Bjelopoljac  - Tomislav , Elmedin Padalović (Konjic), Adis Šabanović i Marko Blažević oba Mostar, Nedžad Pehilj (Stolac) .

Livno : Troglav 1918 - Rama , Drago Tabak, Luka Papac i Robert Tomić svi Tomislavgrad, Ivo Karačić (Biletić Polje) .

Slobodna ekipa, Ljubuški  .


Kamešnica 3 : 0 Grude
Posušje 4 : 1 Klis
Sloga 1 : 1 Neum
Stolac 3 : 0 Turbina
Tomislav 9 : 1 Branitelj
Rama 3 : 0 Bjelopoljac
Ljubuški 2 : 0 Troglav 1918
Tabela
Poz Tim UT PB N PR BOD
1 Posušje 14 12 1 1 37
2 Klis 14 11 1 2 34
3 Ljubuški 14 10 0 4 30
4 Neum 14 9 3 2 30
5 Turbina 14 7 1 6 22
6 Tomislav 14 6 3 5 21
7 Troglav 1918 14 6 3 5 21
8 Sloga 14 5 4 5 19
9 Bjelopoljac 14 6 1 7 19
10 Kamešnica 14 5 1 8 16
11 Brotnjo 14 4 2 8 14
12 Stolac 14 4 1 9 13
13 Rama 14 4 1 9 13
14 Grude 14 3 1 10 10
15 Branitelj 14 1 1 12 4