Budućnost bućnula u Drinu

U najinteresantnijem susretu začelja tabele drugoligaškog istoka RS  fudbaleri Drine HE su zabeležili značajnu pobedu protiv direktnog konkurenta u borbi za opstanak,  ekipe Budućnosti. Od početka utakmice Višegrađani su diktirali tempo,  a do prednosti su došli u 26.minutu kada je nakon lepe akcije Spajić savladao nemoćnog golmana gostiju Simića.

Sa minimalnom prednošću Drine HE se otišlo na odmor. Gosti iz Pilice su zaigrali angažovanije u drugom delu pa su nakon brzog kontranapada stigli do izjednačenja u 71.minutu, strelac je bio Borislav Simić.

Radost gostiju je trajala samo dva minuta , domaći sastav je napravio lepu akciju,  a najbolji akter ovog meča Bojan Marković je donio novo vođstvo svome timu.

Derbi  je rešen u 84 . minutu, dugo je lopta kružila oko kaznenog prostora gostiju,  na kraju je stigla do Boška Radovića koji iskosa sa desetak metara pogađa gol Budućnosti za konačnih 3:1.

DRINA HE - BUDUĆNOST (P)  3:1 (1:0)

Višegrad. Gradski stadion. Gledalaca.100.Sudija : Mladen Popović (I. Sarajevo) . Strelci: Spaić  26. Marković  73. i B. Radović u 84. (Drina HE) B. Simić  71. (Budućnost).  Žuti kartoni: Mitrašinović (Drina HE).

DRINA HE: Andrić , Knežević, Sekulić , R. Radović, Milović , Marković, B. Radović, Lozo  (od 70. Baranac), Krsmanović  (od 46. Mitrašinović ), Spajić  (od 46. Stanojčić ), Gračanin .

BUDUĆNOST (P): J. Simić , B. Simić, Vukojičić (od 67. Jevtić ), Marković , Lukić, Pajić, Vasiljević , G. Dragić  (od 57. B. Dragić ), Stevanović , Krezović , Ristić .

Igrač utakmice : Bojan Marković (Drina HE)

Drina HE 3 : 1 Budućnost
Proleter 3 : 1 Romanija
Milići 3 : 0 Glasinac 2011
Leotar 0 : 0 Drina
Velež 1 : 0 Sutjeska