Katastrofa Mire

U derbiju 7. kola koji je to bio samo na papiru, aktuelne prvakinje BiH ekipa ŽRK Grude je od samog početka do kraja dominirale. Domaće  su igrale odbranu vrlo pokretljivo, dok je golman Darjana Vukliš bila više nego sjajna.

Već u 5. minuti bilo je 5:0, gošće su prvi gol dale u 9, a drugi u 15. minuti, u drugom dijelu prvog poluvremena Prijedorčanke su bile efikasnije i na odmor se otišlo rezultatom 19:9.

Prva polovina drugog dijela utakmice je protekla u igri gol, za gol, i u 46. minuti je bilo 29:19. Od tada igračice  trenera Zlate Zubac prave seriju od 8:1, da bi na kraju domaće stale na 44 postignuta gola, u Prijedorčanke na 26 .

ŽRK Grude - ŽRK Mira  44:26 (19:9)

Grude, Sportska dvorana " Bili Brig ", gledalaca: 100, sudije: Nedim Lipa i Adnan Muhtarević oba Sarajevo, delegat: Zdenko Alpeza (Mostar). Sedmerci: ŽRK Grude 4 (4), ŽRK Mira 4 (4),  isključenja: ŽRK Grude 16, ŽRK Mira 4 minuta.

ŽRK Grude: Vukliš,  Marić 4, Zubac, Soldo , Brnada, Globarević 6, Nikić, Vujić , Kasumačić 10, Klepo, Lovrić 1, Anđ. Boras 1, Vukčević 9, Pelivan 2, Mikulić 5, Knežević 6 . Trener: Zlata Zubac .

ŽRK Mira: Sekulić, D. Gligorević 1, Bašanović 7, Ganić, Suvajac, Tintor 3, Miljuš, N. Mutić, Bilbija, D. Mutić 3, Stojanović 6, J. Mutić 6, M. Gligorević .

Zrinjski 19 : 33 Krivaja
Goražde 39 : 30 Jedinstvo (T)
Hadžići 24 : 22 Borac
Katarina 25 : 35 Izviđač
Dubica 22 : 27 Jedinstvo (B)
Grude 44 : 26 Mira