Težak poraz Mladosti

Mladost - Široki

МРКОЊИЋ ГРАД: Кошаркаши Широког у 5. колу Лиге 12 у Мркоњић Граду побиједили су Младост 73:55. Побједа гостију је заслужена, а кључни моменат меча је трећа четвртина у којој су домаћи кошаркаши постигли свега седа поена, па су гости у последњих десет минута меча ушли са 16 поена разлике (38:54).

Ипак, домаћи кошаркаши на почетку четврте четвртине праве серију 6:0 и враћају се у меч. Смањују вођство гостију и успијевају се приближити на осам поена заостатака. Међутим, нису могли више јер је очито квалитет био на страни гостију из Широког Бријега.

Ово је један од најтежих пораза Младости на свом паркету, од када се такмичи у Премјер лиги БиХ. А већ дванаест сезона са успјехом играју у БХ кошаркашком такмичењу.

Након одиграних пет кола екипа Младост има скор двије побједе и три пораза, а Широки три побједе и два пораза.

У домаћем саставу Стефан Мијовић постигао је 18, док је код гостију са 17 поена најефикаснији био Дарио Дрежњак.

Тренеру Младости Горану Сладојевић тешко је пао пораз, али његова екипа у овом тренутку није могла више.

-Имали смо проблема у организацији игре, јер није могао да игра плејмејкер Алекса Стојановић. Добро смо се држали у првом полувремену, али смо пали у трећој четвртнини. Половином четврте  успјели смо да се вратимо у утакмицу. Нажалост нисмо могли више. Није нас служио ни шут, а промашили мо и неке зицере.Широк је једна од најбољих екипа. И честитам им на заслуженој побједи - рекао је Сладојевић.

Његов колега на другој страни  Хрвоје Влашић био је презадовољан побједом и игром своје екипе.

-Двадсет четири пона смо примили у другом полувремену,  а само седам у трећој четвртнини. Нараво, да је то пресудило утакмицу. Младост има дору екипу и добро играју на свом паркету.Знали смо како играју и добро смо се спремили и заслужено побиједили. Морам признати да је ритам играња сриједа,  субота или недјеља убитачан. И осјеће се умор и добро ће нам доћи мали предах - каже Влашић.

Младост у наредном колу у Мркоњић Граду дочекује  Промо из Доњег Вакуфа, а Широки је домаћин екипи Спарsa.

Утакмица Младост-Широки имала је и хуманитарни карактер.Наиме, сав приход од продеје улазница, 1.702 марке биће уплаћен за лијечење младе суграђанке Јелене Сладојевић.

Mladost 55 : 73 Široki
Promo 79 : 75 Kakanj
Vogošća 69 : 89 Zrinjski
Leotar 84 : 78 Čapljina
Spars 78 : 70 Sloboda
Igokea 69 : 67 Bratunac TRB