Borac lako pao (video)

Laktaši - Borac 5:1

Fudbaleri Laktaša deklasirali su šamački Borac u okviru posljednjeg 15. kola. Druge lige, grupe Zapad. Domaći su bolje otvorili utakmicu te u osam minuta dva puta opasno zaprijetili, međutim prvi do gola stigli su gosti.

Neugodni Džafić je u 11. minuti izborio penal nakon što ga je faulirao Banović, a precizan s bijele tačke bio je Čaušević. Plavi se vraćaju četiri minute kasnije. Štoper gostiju Bijelić s leđa ruši Lekića u svom kaznenom prostoru, a Puvača bez razmišljanja pokazuje na ''kreč''. Stamenković je još jednom potvrdio da su mu penali uža specijalnost, bilo je to 1:1.

Do kraja prvog dijela bez promjena rezultata, a Lekić je zbog povrede utakmicu morao završiti nakon svega 20 minuta.

U drugom poluvremenu Laktaši ubacuju u brzinu više, preokret stiže u 51. minuti, Stamenković upošljava Popovića koji zabija za 2:1. Sedam minuta poslije prednost domaćeg sastava povećao je Stamenković na asistenciju Popovića.

Četvrti gol za Laktaše postigao je rezervista Banjac C. u 72. minuti nakon centaršuta Banovića. Tačku na pobjedu stavio je Stamenković svojim trećim golom danas u 77. minuti, asistent je bio Guzijan.

Nakon ovog kola slijedi pauza do marta. Laktaši će na zimski raspust kao šestoplasirani sa 23 boda, dok Borac zauzima 10. mjesto sa 17 osvojenih bodova.

LAKTAŠI - BORAC 5:1 (1:1)

LAKTAŠI: Bekić, Telić, Glamočić, Trninić, Stamenković, Novković, Popović (od 78. Palikuća), Keleman, Guzijan, Lekić (od 21. Banjac C), Banović (od 75. Rogić). Trener: Željko Vranješ

BORAC: Đurić, Galešić, Džafić, Pivašević (od 78. Radić), Čaušević, Maksimović, Ćosović, Božić, Ilić, Pavlović, Bijelić. Trener: Mitar Lukić.

Izuvor: Fejsbuk stranica FK Laktaši

Sloga (T) 1 : 0 Sloboda (MG)
Proleter 2 : 0 Omarska
Laktaši 5 : 1 Borac (Š)
Jedinstvo 3 : 0 Polet 1926