Borac bolji od Izviđača

Izviđač - Borac

Rukometaši Izviđač Central osiguranja doživjeli su sinoć prvi poraz u ovogodišnjem premijerligaškom takmičenju  na domaćem parketu u susretu s banjalučkim Borcem. Banjalučani su nakon dugog niza godina ponovno slavili u Gradskoj sportskoj dvorani u Ljubuškom. Utakmica je  bila neizvjesna u kojoj su u prvom poluvremenu rezultatsku prednost imali domaći rukometaši, dok je u drugom poluvremenu ta prednost bila na strani gostujućih rukometaša.Na koncu kad se sve zbroji i oduzme, pobjeda gostiju je uglavnom bila plod velikog broja tehničkih grešaka rukometaša Izviđača.

''Skauti“ su u 8.minuti, golovima Ivanovića, Alilovića i Džone, povela 3:1, ali gosti su već u 10.minuti stigli do poravnanja rezultata (3:3). U 15. minuti Izviđač je ponovno imamo dva gola viška (6:4), ali nekoliko uzastopnih tehničkih greški domaćih rukometaša i u 18.minuti gosti prvi put vode (6:7). Od 20-23.minute pogađaju Delić i dva puta Vukšić za novu prednost „Skauta“ od dva pogotka (9:7), na isti način uzvraća Borac za njihovu prednost (9:10) u 26.minuti.
Do kraja prvog dijela Izviđač postiže dva, a Borac jedan pogodak tako da je na kraju prvog dijela rezultat bio „u egalu“ (11:11).

Drugo poluvrijeme starta s dva promašaja „Skauta“ što koriste gosti i prvi put dolaze do dva gola prednosti (11:3). Izviđač u 36.minuti uspijeva sustići zaostatak (14:14), ali ponovno nekoliko vezanih tehničkih greški i gosti s tri uzastopna pogotka „opasno“ bježe na tri gola prednosti. Ova prednost, koju su ostvarili gosti, kako je pokazao konačni rezultat, presudila je pobjednika.
Izviđač je do kraja susreta uspijevao najviše stići na pogodak zaostatka, ali ništa više od toga. Uglavnom najveću nadu da bi se mogao napraviti preokret i stići do pobjede davali su svojom igrom Milan „Mića“ Vukšić i Matej Mandić, oni su bili ti koji su održavali Izviđač s glavom iznad vode, ali na kraju se pokazalo da to nije bilo dovoljno. Gosti su imali veći broj raspoloženih rukometaša i u ključnim momentima bi netko od njih „iskočio“ i održavao rezultatsku prednost. Mali tračak nade pojavio se u završnici kad su „Skauti“ s agresivnijom obranom uspjeli doći do nekoliko laganijih pogodaka i do šuta za izjednačenje, ali Delićev udarac brani vratar Subotić u napadu pogađa Stefan Miljković za ovjeru Borčeve pobjede.
Do kraja susreta još pogađaju Vukšić i Daničić za konačnih 26:24 u korist Borca.

Milan „Mića“ Vukšić s osam pogodaka bio je najefikasniji igrač susreta. Za Izviđač još su pogađali Vedran Delić s pet puta, Nikola Džono tri a po dva puta Miloš Kos, Miljan Ivanović i Dragan Šoljić. Odličan je bio i Matej Mandić s 14 obrana.
Kod Borca po pet pogodaka postigli su De Souza i Vladan Đurđević, po četiri Goran Daničić, Nemanja Vučičević i Bojan Rađenović, te tri Milan Dakić.

U sljedećem 12. kolu pred „Skautima“ je još jedan težak zadatak, gostovanje kod Lokomotive u Brčkom.

Premijer liga BiH, sezona 2019/2020, 11. kolo. Ljubuški, 23.11.2019. u 18:30 sati.

RK Izviđač Central osiguranje – RK Borac m:tel 24:26 (11:11)

Ljubuški, Gradska sportska dvorana, gledalaca 300.. Sudijei: Džemal Čedić i Dino Đerzić (Sarajevo). Delegat: Nermin Salkanović (Zenica).

RK Izviđač CO: Grbavac, Mandić (14 odbrana, 1 sedmerac), Vukšić 8, Alilović 1, Kos 2, Ivanović 2, Jozinović, Šoljić 2, Đono 3, Delić 5/4, Maretić 1, Miličević, Pavlak, Buntić, Muhović, Buljubašić. Trener: Mario Bjeliš.

RK Borac: Ljubišić (6 odbrana), Subotić (1 odbrana), Rakocija, Jeremić, Souza 5, Đurđević 5, Todorović, Daničić 4, Miljković 1, Nježić, Lukić, Knežević, Vučičević 4/3, Rađenović 4/1, Ćelić, Dakić 3.. Trener: Mirko Mikić.

Isključenja: Izviđač 8 minuta, Borac 14 minuta. Sedmerci: Izviđač 4/4, Borac 5/4.

Izvor: RK Izviđač

Sloga (D) 26 : 26 Sloboda
Maglaj 36 : 22 Konjuh
Gračanica 22 : 18 Vogošća PH
Goražde 33 : 30 Iskra
Drina 31 : 40 Lokomotiva
Izviđač CO 24 : 26 Borac m:tel
Sloga (GV-U) 28 : 25 Bosna Vispak