Nevesinje bolje od Jahorine

Nevesinje - Jahorina

KMF „Nevesinje“ bio je uspješan na ovosezonskoj premijeri pred domaćim navijačima. U zanimljivoj utakmici u Sportskoj dvorani „Nevesinjka“ domaći su savladali Jahorinu sa 4:2 i sa tri startne pobjede čvrsto drže čelo tabele u Prvoj ligi RS.

Nevesinjci su igrali ofanzivno i stvarali prilike, ali su za trijumf morali uložiti mnogo truda. Ekipa sa Pala se predstavila kao disciplinovana i čvrsta ekipa.

KMF „Nevesinje“ je nakon nekoliko propuštenih prilika stigao u vođstvo u 13. minutu. Gosti su izjednačili u samom finišu prvog dijela, a kada su u uvodnim minutama nastavka još jednom zatresli mrežu Romovića na terenu je postajalo sve uzbudljivije. Domaći su visokim presingom natjerali rivala na grčevitu odbranu i ubrzo je stiglo poravnanje. Nevesinjci su nastavili da opsjedaju gol Paljana i u 29. minutu ponovo su stigli do vođstva. Drugi gol Pudara u 32. minutu uveo je utakmici u mirniju fazu. U samom finišu Jahorina je u napadačke akcije uključila i golmana, ali bez rezultata.

Nevesinjska ekipa sada ima sve tri pobjede i u narednom kolu gostuje u Banjaluci Policajcu koji takođe nema poraza. Prethodno će u Doboju igrati utakmicu 1/8 finala Kupa BiH sa domaćim Liliumom.

Večeras je u Sportskoj dvorani „Nevesinjka“ bilo planirano da se KMF „Nevesinje“ uruče pehari i medalje za osvojenu titulu prvaka RS. Međutim, zbog spriječenosti predstavnika Fudbalskog saveza RS da doputuje u Nevesinje, podjela odličja prolongirana je za neku narednu priliku.

NEVESINjE – JAHORINA 4:2 (1:1)

Sportska dvorana „Nevesinjka“. Gledalaca: 300. Sudije: Nemanja Vujadin, Zoran Soknić (I. Sarajevo). Strijelci: 1:0 Pudar u 13, 1:1 Košarac u 19, 1:2 Košarac u 22, 2:2 Laketa u 25, 3:2 Radovanović u 29, 4:2 Pudar u 32. minutu.

NEVESINjE: Romović, Pudar, Miličević, Laketa, Kljakić, Gutić, Radovanović, Vuković, Komlen, Šarenac, Glogovac.

JAHORINA: Miladinović, Dabarčić, Obradović, Vuković, Tadić, Košarac, Jeftović, Lazić, Kozić, Koroman, Cerovina.

Izvor: Radio Nevesinje