Nevesinje stalo na penalima

Futsaleri Liliuma napravili su historijski uspjeh i plasirali se u četvrtfinale Kupa BiH u futsalu poslije pobjede nad Nevesinjem u osmini finala nakon boljeg izvođenja penala.

U regularnom toku bilo je 3:3 i to nakon što su gosti vodili sa 3:0 u 27. minutu olovima Kljakića, Pudara i Komlena, ali su domaći to nadoknadili i pogocima Adnana Škrebe, Esada Bešića i u 39. minutu Nemina Okića otišli u penal lutriju.

Tamo smo vidjeli čak devet serija, gdje su i jedna i druga ekipa pogodili sve udarce, ali je Đorđe Komlen na svom drugom dolasku na izvođenje penala bio neprecizan i Lilium odlazi u četvrtfinale.

FC LILIUM - KMF NEVESINJE 3:3 (0:1) pen: 12:11
Sportska dvorana OŠ ''Brijesnica''
Gledalaca: 100
Sudije: Danijel Mijatović (Bijeljina) i Amir Hodžić (Živinice)
Strijelci: 0:1 Komlen 10, 0:2 Kljakić 26, 0:3 Pudar 27, 1:3 A. Škrebo 32, 2:3 E. Bešić 36, 3:3 Okić 39
Žuti kartoni: H. Spahić, Bećirović (Lilium)

Lilium: Bajkanović, Mustafić, Okić, N. Bešić, E. Bešić, Kakeš, H. Softić, B. Softić, H. Spahić, M. Škrebo, Subašić, Rahimić, Bećirović, A. Škrebo

Nevesinje: Romović, Gutić, Radovanović, Pudar, Kljakić, Glogovac, Komlen, Dabić