Partizan preslišao Primorsku

KK Partizan

Partizan NIS je savladao Primorsku u 13. kolu ABA j.t.d. lige sa 81:62 (19:16, 20:14, 24:16, 18:16) i na taj način završio godinu za četiri uzastopna trijumfa u svim takmičenjima.

Sedmi uzastopni trijumf crno-belih na domaćem terenu! Košarkaši Partizana NIS su u 13. kolu ABA j.t.d. lige savladali Primorsku i tako na najbolji način spustili zavesu na 2019. godinu. Nakon nekoliko uvodnih minuta meča u kojima je viđen rezultatski egal, crno-beli su trojkom Markusa Pejdža stigli do vođstva od 10:7.  Od tog trenutka pa sve do kraja susreta, ekipa Partizana nije ispuštala prednost. Prvu četvrtinu obeležilo je spektakularno zakucavanje Rašona Tomasa, a crno-beli su nakon deset minuta košarke imali prednost od 19:16. Početkom druge deonice Parni valjak je stigao i do dvocifrenog vođstva. Na poluvremenu, bilo je 39:30 u korist crno-belih.

Gostujuća ekipa je uspela da uhvati priključak na startu drugog dela igre i spusti razliku na dva poena zaostatka, međutim Novica Veličković i Kori Volden su ponovo pokrenuli Parni valjak svojim dobrim potezima, te je vrlo brzo prednost ponovo bila dvocifrena. Rašon Tomas je u finišu treće četvrtine postigao devet uzastopnih poena, a Partizan je nakon 30 minuta košarke imao vođstvo od 63:46.

U sjajnoj atmosferi koju su napravili navijači u “Štark Areni” crno-beli su u poslednjoj deonici priveli susret kraju i tako najavili naredna tri susreta koja ih očekuju u našoj navjećoj dvorani početkom 2020. (Mornar. 04.01. Vitrus 08.01. Cedevita Olimpija 11.1.)

Na konferenciji za medije održanoj nakon utakmice, trener crno-belih, Andrea Trinkijeri je izjavio:

„Čestitam Primorskoj na dobroj igri u teškoj situaciji, sve moje sportsko poštovanje. Utakmica kao utakmica. Bili smo dovoljno dobri u odbrani. Imali smo par momenata koje nismo dobro čitali, ali na kraju smo uvek vodili. Kada nam je pala koncentracija oni su se vratili, pa smo onda opet napravili dobru prednost. Idemo dalje“, rekao je Trinkijeri.

Kako je večerašnji meč izgledao okom kamete BC Partizan TV, kao i izjavu Stefana Birčevića, pogldajte na:

Partizan NIS;Volden 8, Zagorac 9, Pejdž 5, Gordić 9, Jaramaz 6, Veličković 9, Birčević 2, Reding 5, Janković 4, Tomas 15, Trifunović 5, Mozli 4

Primorska:Hrovat, Barič 15, Kosi 3, Cijani, Lazić 4, Marinković 15, Hodžić 6, Dimec 4, Nemanič, Vončina 15

(Foto: Dragana Stjepanović, video: BC Partizan TV / ABA j.t.d. liga)