Zorja prejaka za Željezničar

Fudbaleri Željezničara su u okviru pripremne utakmice poraženi sa 4:0 od Zorje, trećeplasirane ekipe ukrajinske Premijer lige.

U trećoj minuti Kočergin šutira sa distance pored našeg gola. Minutu poslije Lendrić je trčao prema golu Zorye, ali je u posljednji trenutak klizećim startom defanzivac Zorje spasio svoj gol. Jurčenko šutira u 15. minuti, Erić brani u korner. U 20. minuti ponovo je pokušao Kočergin, ali Erić hvata sigurno.

Zorja je u prednost došla u 23. minuti. Komčenovski je napravio lijep prodor po sredini, izašao pred Željin  gol i pogodio nebranjeni dio mreže. Šest minuta poslije bilo je 2:0 za Ukrajince. Kočergin je nakon proigravanja istrčao pred Erića i preciznim udarcem povisio vodstvo svoje ekipe.

U 33. minuti lijepa akcija Plavih, a u završnici Stevanović iskosa šutira, lopta odlazi malo pored gola. Liedniev u 40. minuti postiže novi gol za Zorju. Ovaj put najbolji igrač Zorje namjestio se i lijepo pogodio za 18 metara.

U 57. minuti pokušava Perović, lopta odlazi kraj  gola Željezničara. Minutu poslije Štilić ubacuje iz kornera, Lendrić glavom šutira preko gola. U 62. minuti novi pogodak Zorje, ponovo je pogodio Kočergin, ovaj put iskosa snažnim udarcem. Erić je u 75. minuti dobrom intervencijom spasio  gol, iskosa je tukao Liedniev. U 80. minuti nakon kornera , Lendrić je bio u petercu, ali Hana izbacuje u posljednji trenutak.

Udarac Sadikovića iz 84. minuti Vasilj odlično brani. U narednom napadu pokušava i Veselinović, ali njegov pokušaj odlazi malo pored gola. Do kraja se rezultat nije mijenjao.

Narednu utakmicu Željezničar igra u okviru generalne probe za nastavak prvenstva, a protivnik je mostarski Zrinjski. Susret se igra u subotu u Međugorju.

Željezničar: Erić – Stevanović, Kosorić (Ikić od 85.), Jovanović, Stanić – Alispahić, Sadiković – Zajmović (Subašić od 63.), Štilić, Mujezinović (Veselinović od 72.) – Lendrić.

Radnik 5 : 1 Zvijezda 09
Željezničar 1 : 0 Tuzla Siti
Velež 2 : 1 Borac
Sarajevo 2 : 1 Mladost
Široki Brijeg 1 : 1 Zrinjski
Sloboda 2 : 1 Čelik