Nikolić i Rudelić odvele Leverkuzen u polufinale Njemačkog Kupa

Milena Nikolić i Ivana Rudelić

Ženski fudbalski klub Bajer iz Leverkuzena plasirao se u polufinale Njemačkog Kupa, pošto je na svom terenu pobjedio ekipu Hofenhajma poslije produžetaka (3:2).

Bajer Leverkusen je u jesenjem dijelu sezone izgubio od Hofenhajma u prvenstvu rezultatom 1:3, ali su izabranice Ahima Fajfela uspjele ovoga puta da slave.

Nakon zaostatka u prvom poluvremenu od jednog gola, u nastavku utakmice blistale su Milena Nikolić i Ivana Rudelić. Prvo je kapitenka selekcije Bosne i Hercegovine u 66. minuti glavom uspjela da zatrese mrežu protivničke ekipe i Bajer je došao do izjednačenja, a to je bio konačan rezultat nakon isteka 90. minuta, pa se ušlo u produžetke.

Samo što je počeo prvi produžetak reprezentativka Hrvatske, Ivana Rudelić je dovela svoj tim u vođstvo od 2:1. Pravi blickrig Bajera Rudelić je potvrdila u 111. minuti, gdje je postigla još jedna gol, a do kraja meča Hofenhajm je samo uspio da smanji rezultat na 3:2 u 120. minuti, ali nije bilo vremena za povratak.

Bajer će u polufinalu Kupa Njemačke igrati protiv SGS Esena, a taj duel je zakazan za 10. juni.

SFK 2000 21 : 0 Spartak 2013
Iskra 0 : 2 Emina
Fortuna 3 : 1 Libero
Radnik Bumerang 3 : 0 FK Sloboda