Ubjedljivi Ajntraht i Verder, Haland pogodio u 95. minuti

U pet utakmica dnevnog programa 31. Kola Bundeslige gosti su ostvarali četiri pobjede, a najefikasniji su bili „Ajntraht“ i „Verder“.

„Borusija Dortumund“ se mučila u Dizeldorfu protiv „Fortune“ i do pobjede je stigla u 95. minutu golom Halanda, dok je u Kelnu trijumfovao „Union Berlin“ i to golovima Fridriha i Gentnera, dok je počasni gol za domaće postigao Korodoba u nadoknadi vremena.

Ekipa „Volfsburga“ je na domaćem terenu u 27. minutu vodila sa 2:0 golovima Veghorsta, a da nije bilo VAR-a rezultat bi bio 4:0, ipak zbog ofsajda i igranja rukom poništena su im dva gola.  To su kaznili gosti iz Frajburga preko Holera u 43. minutu, a Salai je čim se krenulo u drugo poluvrijeme izjednačio na 2:2. „Herta“ je u Berlinu nakon prvog poluvremena vodila sa 1:0 protiv „Ajntrahta“ golom Piateka, da bi Bojata u nadoknadi vremena dobio crveni karton. To je dosta uticalo na domaći tim, pa su gosti sa dva gola Silve, te Dosta i N'dika stigli do preokreta i ubjedljive pobjede od 4:1.

Bodove koji život mogu značiti osvojio je „Verder“ na gostovanju „Padebornu“ sa 5:1. Prvo je Milot Rašica promašio penal u 18. minutu, ali je dva minuta kasnije pogodio Dejvi Klasen u 20. minutu za vođstvo tima iz Bremena. Prednost je duplirao Osako u 34. minutu, a pet minuta kasnije je Klasen još jednom pogodio i to na asistenciju srpskog reprezentativca Miloša Veljkovića. Egeštajn je povećao na 4:0 u 60. Minute, a šest minuta kasnije Sabiri je smanjio na 4:1, dok je konačnih 5:1 postavio Fulkrug u sudijskoj nadoknadi.