Raspucano Sarajevo

FK Sarajevo juče  je u TC Butmir savladalo ekipu Goražda rezultatom 4:0 u drugoj prijateljskoj utakmici tokom ovih priprema.

FK Sarajevo započelo je utakmicu u sljdećem sastavu: Kovačević, Hodžić, Bešić, Dupovac, Pidro, Miličević, Oremuš, Mustedanagić, Jukić, Tatar, Ahmetović.

Odmah su šampioni BiH krenuli ofanzivno i u prvih 15-tak minuta stvorili su nekoiko dobrih prilika pred golom gostiju. Ipak, na gol se čekalo do 16. minute, kada Oremuš daje loptu u prostor za Pidru koji odlično ubacuje na drugu stativu, gdje je najviši Ahmetović koji pogađa za vodstvo Bordo ekipe. Do 30. minute nije bilo većih prilika kada Jukić pogađa na asistenciju Hodžića. Do odmora rezultat se nije mijenjao i na poluvrijeme se otišlo vodstvom Sarajeva rezultatom 2:0.

U drugom poluvremenu priliku su dobili: Džafić, Šabanović, Miličević, Dupovac, Salčin, Đokanović, Oremuš, Mustedanagić, Cruz, Velkoski i Hajdarević.

Prvih 5 minuta drugog poluvremena prošlo je u inicijativi gostiju kada su imali i dvije jedine prilike na utakmici, ali Džafić je bio siguran. Nakon toga par prilika za Sarajevo, Mustedanagić je imao dvije odlične prilike, pogodio je prečku i imao situaciju 1 na 1, ali odlično je reagovao golma Goražda. Ipak, u 77. minuti greška odbrane Goražda, jedan od igrača gostiju postiže autogol i to je bilo 3:0. Do kraja Sarajevo je postiglo i četvrti pogodak preko Velkoskog koji je uspješno realizovao jedanaesterac nakon što je prethodno fauliran Salčin.

VINKO MARINOVIĆ: Mogu biti zadovoljan današnjom utakmici, pokazali smo dosta dobrih stvari. U odnosu na prošlu utakmicu dosta smo napredovali, igra je bila dosta brža i tečnija. Uvijek može bolje naravno, možda smo mogli biti boji u završnici, ali sve u svemu zadovoljan sam.

Ovo je bila druga pobjeda u dvije do sada odigrane prijateljske utakmice Sarajeva, a sljedeća utakmica za Bordo momke na rasporedu je u srijedu protiv tuzlanske Slobode.