Majstorije Zvezdine djece srušile Banjalučane

Fudbaleri Crvene zvezde su večeras u prijateljskoj utakmici na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu savladali banjalučkog Borca sa 3:0.

Banjalučani u ovom meču nisu mnogo toga pokazali u ofanzivnom dijelu terena. Bili su potpuno bezopasni, pa su u prvom poluvremenu prijetili tek slabim pokušajem Almedina Ziljkića kojeg je Milan Borjan lako odbranio, te šutem Gorana Zakarića koji je otišao van okvira gola. Sa druge strane, ekipa Dejana Stankovića je bila mnogo konkretnija, a da je raspoložen za igru pokazao je odmah na početku Srđan Spiridonović, no Bojan Pavlović ga je zaustavio. Što nije uradio tada, brzonogi fudbaler Zvezde je uradio u 15. minutu utakmice. Bila je to sjajna akcija domaćih, poigrali su se sa odbranom bh. premijerligaša, a Ivanić je asistirao do Spiridonovića koji lako pogađa za 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku susreta Crvena zvezda stiže do drugog pogotka u 54. minutu. Dugo je trajala ta akcija domaćih, a onda se razmijenilo nekoliko brzih pasova, lopta je došla do Veljka Nikolića koji pogađa jako lijepo gol Bojana Pavlovića za 2:0. Nakon tog pogotka, i jedan i drugi trener dosta mijenjaju. Prvo je Vlado Jagodić uveo odjednom petoricu novih fudbalera, a desetak minuta kasnije je i Dejan Stanković novih osam fudbalera izveo na teren, pa se i ritam utakmice malo promijenio. U tom periodu Crvena zvezda prijeti dalekometnim šutevima Gobeljića i Jovančića, no promjene rezultata nema.

I onda finišu utakmice nova majstorija. Mladi Andrija Radulović je dobio loptu i onda u maniru najiskusnijih fudbalera je pogodio za 3:0.

CRVENA ZVEZDA - BORAC 3:0 (1:0)