Sloga superiorna protiv Vogošće

DOBOJ - Rukometaši Sloge zabilježili su novu pobjedu u okviru priprema za Premijer ligu Bosne i Hercegovine savladavši ekipu Vogošće rezultatom 34:26.

Sloga je od samog početka nametnula svoj ritam igre. U ovoj utakmici odlično je branio Milutin Bogdanović. U 5.minutu Sloga je povela rezultatom 4:1. Pet minuta kasnije rezultat na semaforu bio je 8:3 u korist domaćih. Dobojlije su razliku od pet golova čuvale do odlaska na odmor. Nakon prvih pola sata igre izabranici Marija Kelentrića imali su vođstvo 18:13.

U nastavku gosti serijom 3:0 dolaze na minus tri 22:19. Zatim Sloga uzvraća identičnom serijom i povećava svoju prednost 25:19. U samom finišu meča Slogaši imaju najveću prednost  u utakmici 34:25. U posljednjim sekundama susreta sa sedmerca Skopljak postavlja konačnih 34:26.

Slogu su do pobjede predvodili izvrsni golman u ovoj utakmici Milutin Bogdanović sa 19 odbrana, od toga jedan sedmerac, te lucidni Marko Perović sa 8 i izvrsni organizator igre Vladimir Stanković sa 7 golova. Kod gostiju najefikasniji je bio Memić sa 9 golova.

SLOGA - VOGOŠĆA 34:26 (18:13)

Natkriveni stadion sportskih igara. Sudije: Goran Ilić i Miroslav Tovilović (oba iz Doboja). Sedmerci: Sloga 4(4), Vogošća 6(5). Isključenja: Sloga 8, Vogošća 10 minuta.

SLOGA: Bogdanović (19 odbrana, sedmerac), Iunin 2, Vladan Đurđević 5, Ristić 1, Tulendić, Stanković 7, Milan Đurđević, Miličević 3, Miloš Maksimović, Dejanović, Zekić, Knežević 3, Bubić 3, Mišanović 2, Perović 8(4), Bajović. Trener: Mario Kelentrić.

VOGOŠĆA: Čabaravdić (5 odbrana), Kadrić 2, Hrbat, Skopljak 4(1), Sirćo, Efendić (3 odbrane), Zahirović, Čordalija (3 odbrane), Halilović 1, Benić 3, Jelačić 1, Memić 9(4), Isaković 1, Korjenić 1, Ombaša, Džemidžić, Puriš 1, Đapo, Čelica 3. Trener: Edhem Sirćo.

Igrač utakmice: Vladimir Stanković (Sloga)

Hercegovina 23 : 24 Borac M:TEL
Vogošća 27 : 27 Leotar
Maglaj 24 : 24 Gračanica
Konjuh 38 : 28 Čapljina
Sloboda 29 : 31 Izviđač
Sloga 33 : 33 Goražde