Hit prvenstva: Predviđali su im borbu za opstanak, a oni gaze sve pred sobom

TSC Kanjiža

TSC Kanjiža je u Super ligi Srbije glavna priča od početka sezone. Prije dva kola činilo se kako imaju početničke sreće. No ekipa Fangja Vajde u posljednje četiri utakmice uzela je čak deset bodova.

Srušili su Zemun, Crvenu Zvezdu nakon epskog preokreta, Vojvodinu Novi Sad i igrali su neriješeno sa Slogom Zemun i tada je postalo jasno kako se ne šale niti jednog trenutka.

Iskusni stručnjak Fangjo Vajda dobro poznaje ligu, te same rivale, što je ogromna prednost ovog ambicioznog kluba koji je debitant u ovogodišnjem društvu najbolji u Srbiji.

TSC Kanjiža više nije tim koji tek na papiru ima visoke ambicije. Sigurno da će i protivnici sada ovaj klub doživljavati sa mnogo više opreza. Takođe, sjajna atmosfera u svlačionici veliki je plus za ovog superligaša.

Deset bodova iz pet kola

Crvena zvezda je u trećem kolu protiv TSC odigrala strašno prvo poluvrijeme i vodila čak 3:0. No mlade fudbalerke Kanjiže prave preokret o kojem će se jako dugo pričati. Do 55. minuta činilo se da će bodovi ostati u Beogradu, međutim, nevjerovatan karakter gostiju urodio je plodom pa su napravile magičan preokret i odnijele tri boda kući.

Naredno kolo igrali su protiv Sloge Zemuna, gdje je u jednoj čvrstoj utakmici, prikazan dobar fudbal i završilo je na kraju podijelom bodova (1:1). Međutim prošlo kolo dočekali su Vojvodinu Novi Sad i masakrirali ih sa četiri pogotka u mreži. Ponovo su odigrali savršenu utakmicu i stigli do cijelog plijena.

Kanjiža je najveći poraz doživjela na gostovanju u prvom kolu kod Spataka, kada su ih tada Subotičanke nadigrale sa čak 7:0, ali objektivno, od plavo-bijelih nije se puno ni očekivalo u tom susretu.

Ako ovako nastave igrati u nastavku prvenstva kao u prethodnim utakmicama, imaju šanse da se nađu u vrhu tabele i definitivno neće strahovati oko opstanka.