Nevesinjci poraženi u Boriku

RK Hercegovina, Nevesinje

Rukometaši Hercegovine porazom su počeli novu sezonu u Prvoj ligi Republike Srpske. Na gostovanju u Banjaluci ekipi ORK Borac izgubili su rezultatom 28:25.

Nevesinjska ekipa se dosta trudila, ali je bilo oscilacija u igri. Golovi su padali u serijama, posebno u drugom poluvremenu. Sredinom drugog dijela Borac je sa šest uzastopnih pogodaka poveo sa 26:20. Hercegovina je uzvratila sa serijom 5:0, ali je izgubila snagu za potpun preokret.

Sudijski par je olako sankcionisao prekršaje Nevesinjca, tako da su susret završili sa 20 minuta isključenja, naspram osam minuta Borca.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Milovac sa 11 golova.Najbolji strijelac u nevesinjskom sastavku bio je Dragović sa sedam pogodaka.

U narednom kolu Hercegovina dočekuje Slogu 2.

ОРК БОРАЦ – ХЕРЦЕГОВИНА 28:25 (15:13)

Спортска дворана „Борик“. Судије: Даниловић, Каран (Бањалука). Искључења: Борац (8 мин), Херцеговина (20 мин)

ОРК БОРАЦ: Тепић (6), Грбић, Миљеновић, Липовчић, Малојевић (4), Бајић, Ивић, Тојчић (3), Бркић, Стојановић, Каламанда (1), Петровић (3), Рожић, Ћулум, Бера, Миловац (11)

ХЕРЦЕГОВИНА: Вишњевац, Вучић, Шаренац (4), Ћорић, Драговић (7), Бабић (2), В. Ковач (3), Чабрило (4), Ивановић (4), Буха, Пантић (1), Лакета, Д. Ковач, Вучинић, Стојановић.

Izvor:radionevesinje.com