Policajcima veliki bod

KMF POlicakjac, Banja Luka

U derbiju IV kola Premijer futsal lige BiH, iako oslabljena neigranjem sedam igrača, ekipa KMF Policajac je kao gost u Sarajevu, u veoma teškoj utakmici odigrala neriješeno sa ekipom GFC Sarajevo, 5-5.

U prvom poluvremenu domaći su imali blagu terensku inicijativu, dok je gostujuća ekipa stvarala šanse preko kontranapada.

Ekipa GFC Sarajevo je iskoristila nekoliko grešaka gostiju i uspjela postići dva pogotka, ali do kraja prvog djela meča izabranici Srđana Tomasevića uspijevaju smanjiti prednost, te se na odmor odlazi sa rezultatom 2-1.

U prvom poluvremenu posebno se istakao dobro raspoloženi golman domaće ekipe, koji je uspio odbraniti nekoliko  stopostotnih šansi gostiju.

Na startu drugog poluvremena, GFC Sarajevo nastavlja sa inicijativom, te postiže 2 gola za 4-1. Igrači KMF Policajac tada počinju igrati sa igračem vise u polju te smanjuju prednost domaćina na 4-2.

Osam minuta prije kraja meca, nakon jednog slobodnog udarca domaća ekipa  povećava prednost na 5-2, što se u tom trenutku činilo nedostižno za goste. Ali, gosti nastavlja igrati sa igračem vise u polju, sto je urodilo plodom, te se uspijevaju vratiti u meč i do kraja izjednačiti rezultat na konačnih 5-5 i osvojiti veliki bod za KMF Policajac.

Strijelci za gostujući  tim bili su Dejan Pavlović x2, Dragoslav Vučić x2 i Vladimir Džombić.

U narednom, V kolu Premijer futsal lige BiH, KMF Policajac je domaćin u Banja Luci ekipi MNK Brotnjo iz Čitluka.

GFC Sarajevo 5 : 5 Policajac
Brotnjo 6 : 2 Sloga
Bosna Kompred 4 : 2 Seljak
Salines 4 : 0 Zrinjski
Kaskada 2 : 7 Mostar SG