Krupa spremno čeka start Premijer lige

Krupa

Pauzu u fudbalskom šampionatu Bosne i Hercegovine u timu Krupe iz Krupe na Vrbasu iskoristili su da dobro prekombinuju tim i da u drugi deo šampionata uđu sa podmlađenim sastavom.

Isto tako treba reći da je klub bio primoran i da dodatno smanji  budžet, ali su u Krpi svi uvereni da su napravili odličan posao. U nastavak šampionata ulaze sa ambicijama da sačuvaju premijerligaški status, bez obzira na silne promene u igračkom kadru. Prvi čovek Krupe Dragomir  Buco Ilić nam je pojasnio sve ove promene u klubu:

-Išli smo svesno na smanjene budžeta, ali nismo sigurno smanjili kvalitet ekipe. Naprotiv, mislim da smo sada možda i bolji. Sigurno je da ćemo biti energičniji i fizički dominantniji,  jer su nam pojačanja po meri. Mladi, kvalitetni, željni dokazivanja. Pred ekipu i stručni štab nismo postavili bilo kakvo moranje. Ne, znamo da to često ima kontraefekat. Mi samo želimo da Krupa igra kvalitetan fudbal, da pokaže svoju snagu i moć. Koliko će to doneti bodova, ostaje da se vidi, ali se mi nismo predali i nećemo. Imamo mlad stručni štab. Oni trebaju da se razvijaju zajedno sa igračima. To je budućnost našeg kluba i  nemaju nikakav pritisak. Videlo se tokom jeseni da ekipa sa ovim stručnim štabom raste i neka se samo tako nastavi. Imali su dobre uslove za tad i pripreme i ulazimo sigurno spremni u drugi deo šampionata. Jesmo mi pri dnu tabele, ali neka nas niko ne otpisuje. Imamo želje, ciljeve i planove, jasan je Buco Ilić.

Krpu je ove sezone napustilo čak devet igrača. Otišli su:

Klub su tokom zime napustili: Marko Golubović ( FK Sloga Doboj), Aleksa Andrejić – Balzan (Malta), Milivoj Krmar – slobodan, Miloš Simonović – FK Radnik Bijeljina, Miladin Filipović – FK Radnik Bijeljina Stefan Nikolić – slobodan,

Stefan Nikolić (CG) – Melaka Junajetd (Malezija) , Muamer Svraka – FK Zvijezda 09, Nemanja Vidović – slobodan, a Bojan Puzigaća je okončao igračku karijeru. Sve su to bili iskusni i kvalitetzni igrači,a u Krpu su došli:

Danilo Šipovac (FK Leotar, povratak sa posudbe / krilni napadač), Sanin Muminović (SV Horn – Austrija/ vezni igrač), Muharem Čivić (FK Velež / lijevi bek), Aleksandar Erak (FK Feniks - Srbija/ krilni napadač), Slobodan Đekić (FC Monterosi – Italija / desni bek), Vladimir Arsić (GOŠK Gabela / štoper) ,Aleksandar Rakić (PS Barito Putera – posudba – Indonezija / napadač), te Toni Jović (NK Š. Brijeg / napadač).

Kada pogledate imena igrača koji su otišli i ovih što su stigli niko nema pravo da laže da smo slabiji. Naprotiv. Novajlije su kvalitetni fudbaleri, znaju šta ih čeka, znaju da su došli u klub u kojem ništa ne kasni,. Sve dogovoreno se ispoštuje. Njihova je jedina obaveza da igraju i da probamo doći do luke spasa. Vjerujemo da hoćemo, ali nije fudbal igra na život i smrt. I ako se desi da ne uspemo u našim namerama nikome neće leteli glava. Mi želimo kroz igru doći do bodova koji će nas ostaviti u premikjerligaškim vodama, a stručni štab predvođen našim Vladimirom Ilićem je pokazao u onom zadnjem kolu u meču sa Željom, a koji smo dobili na našem terenu, da možemo sa svima da igramo. S toga jedva čekamo da krene šampionat i da mi pokažemo koliko možemo, jasan je Dragomir  Buco Ilić.

Pored novajlija u igračkom kadru i stručni štab je pojačan sa dva nova trenera. Krupa je sada jača za Nebojšu Anđelića, pomoćnog  trenera, te  Željka Sekulića, koji je zadužen  za fizičku pripremu igrača  Krupe.


Sledeća vest
Portugal dobio BiH
Željezničar 3 : 0 Krupa
Tuzla City 1 : 2 Zrinjski
Sloboda 0 : 0 Borac
Mladost 0 : 1 Velež
Radnik 0 : 2 Široki Brijeg
Olimpik 0 : 3 Sarajevo
Konačna tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Borac 33 21 4 8 67
2 Sarajevo 33 18 11 4 65
3 Velež 33 16 13 4 61
4 Zrinjski 33 18 5 10 59
5 Široki Brijeg 33 17 8 8 59
6 Tuzla City 33 13 9 11 48
7 Željezničar 33 12 8 13 44
8 Sloboda 33 10 7 16 37
9 Mladost 33 8 6 19 30
10 Krupa 33 7 7 19 28
11 Radnik 33 5 10 18 25
12 Olimpik 33 7 4 22 25
XS SM MD LG XL XXL