01.03.2021 Administrator DC

Željezničar i Sarajevo ''udavili'' fudbal

Željezničar - Sarajevo

Fudbaleri Željezničara i Sarajeva su remizirali u 20. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, a konačan rezultat utakmice je bio 0:0.

U osmoj minuti susreta poništen je čist pogodak za domaće. Veselinović je ubacio, Miletić prebacio za Kosorića koji je smjestio loptu u mrežu, ali je Peljto poništio pogodak na signalizaciju Belje zbog navodnog ofsajda. Na sljedeću polupriliku se čekalo do 22. minute kada je šut Alispahića otišao pored gola da bi pet minuta kasnije izblokiran udarac Pejovića iz slobodnjaka.

Igrala se 28. minuta kada je Mešanović loše šutirao iskosa sa lijeve strane, a dvije minute kasnije najbolja šansa na utakmici. Veselinović je došao do lopte i šutirao, ali je njegov udarac odbranio Kovačević da bi minutu kasnije Štilić majstorski uposlio Boju koji iz izgledne pozicije šutira preko gola. Sarajevo je najbolju priliku imalo u 37. minuti susreta kada je Pejović fenomenalno uposlio Fanima koji je dao brz for i upropastio dobru šansu za goste, te se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 0:0.

Sarajevo je bolje otvorilo drugo poluvrijeme, pa je u 50. minuti imalo zicer preko Velkoskog, no Erić je zaustavio njegov udarac sa 15-ak metara da bi minutu kasnije udarac iz daljine isprobao Pejović, ali je golman Plavih odbranio i njegov šut. Na sljedeće uzbuđenje se čekalo do 61. minute susreta kada udarac Mešanovića zaustavlja Erić, te je ostalo 0:0.

Do kraja su obje ekipe pokušavale pronaći put do pogotka, no u tome nisu uspjeli, te je susret okončan nepopularnim rezultatom 0:0.

Stadion: Grbavica. Sudija: Peljto Irfan (Sarajevo). Pomoćnici: Beljo Davor (Mostar) i Ibrišimbegović Senad (Travnik). Četvrti sudija: Bilbija Luka (Prijedor). Žuti kartoni: Kosorić, Bojo (Željezničar), Pejović, Miličević, Oremuš, Dupovac (Sarajevo).

FK Željezničar: Erić, Stevanović, Šehić, Kosorić, Miletić, Čeliković, Bojo, Alispahić, Veselinović (76. Mujezinović), Štilić, Juričić (76. Zec). Trener: Almir Memić.

FK Sarajevo: Kovačević, Oremuš (90. Adukor), Pidro, Miličević, Dupovac, Đokanović, Pejović, Sušić, Fanimo (90. Jukić), Velkoski, Mešanović (90. Handžić). Trener: Vinko Marinović.

Mladost 0 : 1 Široki Brijeg
Zrinjski 1 : 0 Krupa
Željezničar 0 : 0 Sarajevo
Sloboda 0 : 2 Tuzla City
Borac 2 : 0 Olimpik
Radnik 0 : 0 Velež