Primiš gol u zadnjoj sekundi

Marko Maksimović

Fudbaleri Veleža u susretu 21. kola Premijer lige BiH su savladali ekipu Borca rezultatom 2:0. Nakon utakmice svoje viđenje susreta dao je trener Banjalučana, Marko Maksimović.

"Sasvim zaslužena pobjeda Veleža na koju se nema šta prigovoriti. Mi opet imamo situaciju da napravimo jedan korak pa se vratimo dva nazad. Moramo mijenjati navike koje su ostale, ovo je još jedno gostovanje bez ikakve reakcije, to su stvari koje se jako dugo dešavaju Borcu. Ne možemo tražiti izgovore u tom što nam je falilo sedam igrača. Mi moramo prije svega da imamo mentalno spremne igrače. Ako si došao do 45. minute, loše igrao i nisi primio gol, moraš biti jak da izdržiš još tih 20 sekundi. Isto se desilo na početku drugog poluvremena, i onda je otišla utakmica u nekom svom pravcu. Mi moramo probati da popravimo utisak protiv Širokog Brijega", rekao je Maksimović.

Radnik 3 : 1 Mladost
Velež 2 : 0 Borac
Olimpik 2 : 0 Sloboda
Tuzla City 2 : 0 Željezničar
Sarajevo 0 : 1 Zrinjski
Krupa 1 : 1 Široki Brijeg