Trijumf Radnika

FK Radnik je savladao ekipu FK Mladost u okviru 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Konačan rezultat utakmice glasio je 3:1.

Domaćin je dobro otvorio utakmicu stigavši do vodstva u osmoj minuti utakmice. Strijelac pogotka bio je Vušurović koji je šutirao sa 20-ak metara i pogodio mrežu Velića.

U nastavku utakmice Radnik je nastavio sa incijativom, a Mladost je najbolje zaprijetila u 16. minuti utakmie preko Klisure, ali je na pravom mjestu bio Bilobrk.

U samom finišu prvog poluvremena Radnik je stigao i do drugog pogotka protiv Mladosti. Ovoga puta strijelac pogotka bio je ponovo Vušurović. Bijeljinci su tako na pauzu otišli sa 2:0.

U nastavku utakmice Radnik je mogao i do trećeg pogotka, a ponovo je najopasniji bio Vušurović, ovoga puta ipak gosti su uspjeli da blokiraju njegov udarac.

Mladost je u drugom poluvremenu najbolje zaprijetila preko Hiroša, a tada je udarac otišao pored gola. Prilika se desila u 78. minuti utakmice. Tračak nade Mladosti vratio je svojim pogotkom u finišu utakmice kada je Dejanović bio strijelac nakon što je skrenuo loptu u mrežu.

Ipak, do kraja utakmice Radnik je uspio doći do još jednog pogotka, a strijelac ovoga puta bio je Ermin Huseinbašić u samom finišu susreta.

FK Radnik: Bilobrk, Filipović, Simonović, Novaković, Milenković, Vasić, Gogić, Huseinbašić, Karić, Vušurović, Janjić.

FK Mladost: Velić, Alić, Sadiku, Vazda, Hadžić, Hiroš, Miljanović, Dedić, Handžić, Dejanović, Klisura.

Radnik 3 : 1 Mladost
Velež 2 : 0 Borac
Olimpik 2 : 0 Sloboda
Tuzla City 2 : 0 Željezničar
Sarajevo 0 : 1 Zrinjski
Krupa 1 : 1 Široki Brijeg