Leo bolji od Gračanice

Leotar - Gračanica

U 18. kolu Premijer lige RK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio ekipu "Gračanice" iz istoimenog grada rezultatom 27:23 (12:12).

Trebinjci su došli do devete pobjede i sada imaju 19 bodova, a gostima su nanijeli peti poraz. Na taj način revanširali su se Gračanici koja ih je u prvom dijelu prvenstva pobijedila sa 24:29.

Na početku se igrao gol za gol sve do rezultata 4:4, ali tada domaćin pravi seriju 2:0 i čuva tu prednost sve do 15. minuta. Nekoliko minuta kasnije semafor pokazuje 10:6, ali gosti serijom od 0:4 u 24. minutu dolaze do izjednačenja 10:10. Do kraja poluvremena obje ekipe postižu po dva gola i na odmor se otišlo sa neriješenim rezutatom 12:12.

Tokom drugog poluvremena domaćin je u prednosti jedan gol sve do 50. minuta i rezultata 22:21. Igrači Darka Tavrića u narednih osam minuta prave seriju 4:0 tako da je u 58. minutu bilo 26:21. Tada se već znao pobjednik, a na kraju utakmice na semaforu je pisalo 27:23.

Nakon utakmice trener Darko Tavrić je istakao da je ponosan na svoje igrače.

"Herojski su izašli na teren, ostavili zadnji atom snage kao da im je bila posljednja utakmica u životu. Trebalo je dobiti Gračanicu, ekipu koja je treća na tabeli, a mi smo imali kadrovskih problema. To smo velikim srcem i željom nadomjestili", rekao je Tavrić.

U narednom kolu Leotar gostuje u Derventi gdje ga dočekuje istoimena ekipa.

RK "Leotar": Savović, Parežanin 1, Tomić 12, Milojević 4, Ninković 3, Omerović, Ratković, Grk, V. Kovač, D. Kovač, Smajilbegović 3, Ivanović 2, Inić 2, Šešlija, omnenović. Trener: Darko Tavrić.

RK "Gračanica": Kadrić 4, Ćuzović, Đ. Bosić, B. Bosić 1, Mehmedović 9, Džinović 1, Hušić, Mehmedćehajić 1, Živnov 2, Hžihasanović, Dželilović 1, Musić, Šuša, Radičević 1, Ilić 1. Trener: Damir Doborac.

Izvor:trebinjelive.info

Konjuh 25 : 25 Sloboda
Sloga (Do) 38 : 32 Krivaja
Borac M:TEL 41 : 28 Iskra
Sloga (GV - U) 32 : 25 Bosna
Izviđač 10 : 0 Slavija