Odličan meč u Vogošći pripao gostima iz Ljubuškog

Derbi susret u okviru 19. kola Premijer lige BiH odigran je u dvorani "Amel Bečković" u Vogošći, u kojem je domaća ekipa Vogošća Poljine Hills dočekala tim Izviđača iz Ljuboškog.

Duel ekipa koje su godinama u vrhu bh rukometa po pravilu uvijek donosi dobar rukomet i veliku rezultatsku neizvjesnost. Tako je bilo i ovoga puta. Gosti iz Ljubuškog svakako su više željeli pobjedu, jer se nalaze u velikoj borbi za vrh tabele sa banjalučkim Borcem, ali je raspoloženi domaćin učinio sve da do nje ne dođu na lagan način.

Utakmica je bila neizvjesna od prvog do posljednjeg minuta. Ako kažemo da je najveća prednost na meču bila ona od 3 gola razlike za Izviđač na samom početku meča pri rezultatu 4-1, najbolje ćemo dočarati o kakvoj se utakmici radilo. Ova početna prednost nije dugo potrajala, pa je konsolidacija redova domaćina donijela rezultat od samo jednog gola prednosti za Izviđač na poluvremenu. Na semaforu je stajalo 15 - 16.

U drugom poluvremenu fantastičan meč i velika borba između dva tima. Igralo se praktički "gol za gol" do posljednje trećine. Domaći su imali odličnu priliku da možda naprave i rezultatsku prednost, kada su iz sedmerca pogodili za 21-21, a pri tome je tim Izviđača zaradio i 2 minute isključenja. Ipak gostujući tim nije dozvolio da dođe u rezultatski zaostatak, pa se u sami finiš ušlo u egalu. Šesdeset sekundi prije kraja rezultat je bio poravnat 27-27. Vogošća je imala napad i priliku da pogotkom možda riješi meč u svoju korist. Međutim napad je ostao neiskorišten a gosti su 10-ak sekundi prije kraja zabili za pobjedu i veliko slavlje. Prava je šteta što je ovakav meč odigran bez publike, koja bi sigurno i pored poraza nagradila domaće rukometaše aplauzom, što zbog dobre perdstave i velike borbe, tako i zbog igre na pobjedu bez kalkulacija. Gosti na kraju iz Vogošće nose veliku pobjedu u Ljubuški, u meču koji je opravdao epitet derbija kola.

RK Vogošća PH - RK Izviđač Ljubuški 27-28 (15-16)

Hercegovina 23 : 24 Borac M:TEL
Vogošća 27 : 27 Leotar
Maglaj 24 : 24 Gračanica
Konjuh 38 : 28 Čapljina
Sloboda 29 : 31 Izviđač
Sloga 33 : 33 Goražde