Dobojska Sloga ubjedljiva u Bugojnu (foto)

BUGOJNO – Rukometaši Sloge zabilježili su novu prvenstvenu pobjedu slavivši u Bugojnu protiv domaće Iskre 37:28.

Sloga je od samog početka krenula silovito nametbnuvši svoj ritam igre. Domaći nisu uspjevali da odbrane skoro ni jedan napad Dobojlija. Sloga je prednost povećavala iz minuta u minut.  U 7. minutu gosti su vodili 7:2.  U 16.minutu Sloga stiže do velikih osam golova prednosti 14:6.  S tom prednođću odlaze na odmor kada je rezultat na semaforu glasio 22:14. U prvom dijelu Sloga je igrala izvrsno u odbrani i efikasno i nadahnuto u napadu.

Istim tempom nastavili su i u drugom poluvremenuu. Odnosno u pojednim momentima dozvolili su domaćim da malo priprjete. Igrao se 27.minut kada izabranici Marija Kelentrića imaju plus devet 26:17.  Tekao je 43.minut kada Bugojanci prave seriju 3:0 i smanjuju rezultat na 22:28. Jedino što su uspjeli ighrači Iskre je da u 47.minutu dožu na minus pet 24:29. Ali onda Sloga dodaje gas. U 59.minutu nakon serije 4:0 Dobojlije imaju maksimalnih deset golova razlike 37:27. U posljednjim sekundama Purić sa sedam metara postavlja konačan rezultat Iskra – Sloga Doboj 28:37.

Izvrstan na golu Sloge bio je Peđa Dejanović koji je pružio najbolju partiju ove sezone sakupivši 12 odbrana, Dok je Milutin Bogdanović odbranio šest šuteva domažih. Najefikasniji u pobjedničkom taboru bili su Marko Perović sa 11, te Vladan Đurđević i Artem Iunin sa po šest golova. Kod domaćih najefikasniji su biliBenjamin Čičkušić sa 8 i Lazar Janković sa 7 golova.

ISKRA –SLOGA 28:37 (14:22)

Dvorana: KSC Bugojno. Bez publike. Sudije: Žarko Hrstić i Anto rašić (oba iz Ljubuškog). Delegat: Zoran Anušić (Prijedor). Sedmerci: Iskra 6(4), Sloga 6(6). Isključenja: Iskra 8, Sloga 16 minuta.

ISKRA: Polić (2 odbrane), Bostan 2, Ljutić 5, Purić 2(1), Rušpić 1, Šupić 1, Ražnatović, Kahrić, Čičkušić 8(3), Čekić 2, Malkić, Halilović (odbrana), Janković 7. Trener: Amir Šahman.

SLOGA DOBOJ: Bogdanović (6 odbrana, sedmerac), Stojanović 3, Đurđević 6, Perović 11(6), Vladimir Stanković 2, Borislav Stanković, Bubić 4, Dejanović (12 odbrana, sedmerac), Zekić 1, Ristić 1, Knežević 1, Miličević, Černov 2, Iunin 6, Bajović. Trener: Mario Kelentrić.

Hercegovina 23 : 24 Borac M:TEL
Vogošća 27 : 27 Leotar
Maglaj 24 : 24 Gračanica
Konjuh 38 : 28 Čapljina
Sloboda 29 : 31 Izviđač
Sloga 33 : 33 Goražde