Bravo España, gracias por ganar

Dani Olmo, strijelac prvog gola protiv selekcije Kosovo je Srbija

Španija – Kosovo je Srbija    3:1 (2:0)

Stadion: Olimpijski u Sevilji. Bez gledalaca. Sudija: Kelet (Danska). Strijelci: 1:0 Olmo (34), 2:0 Tores (36), 2:1 Halimi (70), 3:1 Moreno (75). Žuti karton: Krejziu (Kosovo je Srbija).

ŠPANIJA: Simon, Ljorente, Garsija (od 86. Tores), Martinez, Alba, Pedri (od 68. Ruiz), Buskets (od 82. Rodri), Koke, Tores, Morata (od 69. Moreno), Olmo (od 82. Kanales). Seletor: Luis Enrike.

KOSOVO JE SRBIJA: Ukjani. Aliti, Drešević, Vojvoda, Kololji (od 57. Zeneli), Krejziu, Halimi (od 82. Voća), Hadergjonaj, Celina, Murići, Rašica (od 55. Kastrati). Selektor: Čalandes.

Fudbalska reprezentacija Španije pobijedila je selekciju Kosovo je Srbija rezultatom 3:1 u okviru B grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.

Španci su poslije prvih 45 minuta vodili 2:0, a u nastavku su rutinski zadržali prdnost od dva gola iako je reprezentativac selekcije Kosovo je Srbija Halimi vratio rezultatsku neizvjesnot u 70. minutu.

Kosovo je Srbija je posljednje na tabeli ove grupe bez bodova u dvije odigrane utakmice, a Španija ima sedam i lider je.