Skautima bodovi u Trebinju

Leotar

U 23. kolu Premijer lige BiH RK "Leotar" je poražen od prvoplasirane ekipe RK "Izviđač" iz Ljubuškog rezultatom 22:23 (11:10). U jednoj izjednačenoj utakmici u kojoj su odlučile nijanse gosti su slavili sa minimalnom prednošću.

Tokom prvog poluvremana ekipe su se smjenjivale u vođstvu i nakon vođstva gostiju od 7:9 u 23. minutu domaćin serijom 4:0 dolazi do prednosti od 11:9. Do kraja poluvremena domaćin je primio još jedan gol tako da se na pauzu otišlo sa 11:10.

Gosti su u drugom poluvremenu imali prednost od jedan-dva gola razlike i u posljednjih 60 sekundi ušlo se sa rezultatom od 21:23. Tada Milojević postiže gol iz sedmerca i smanjuje na 22:23. Šut gostujućih igrača brani Omerović, a iz brze kontre Tomić ne uspijeva da postigne gol.

Sudije su mogle da sviraju sedmerac, ali se njihova pištaljka nije čula.

Domaćin je najavio žalbu zbog ulijetanja u teren jednog navijača gostiju i povrede pravila. Veliki žal je u taboru Trebinjaca jer su opet izgubili na jedan gol, ali treba istaći da nisu iskoristili ni šest sedmeraca.

Bitno je da domaći igrači nisu podbacili i pokazali su da se mogu nositi sa najboljim rukometnim ekipama u BiH.

Narednog vikenda Trebinjci gostuju kod RK "Sloga" Gornji Vakuf-Uskoplje.

Igrano u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" bez prisustva gledalaca. Sudije: Marko Miljević i Zoran Petrović (oba Banja Luka). Delegat: Bori Šatordžija. Isključenja: Leotar 10 minuta, Izviđač 10 minuta. Sedmerci: Leotar 9 (3), Izviđač 5 (4).

RK "Leotar": Savović, Veraja, Parežanin 2, Milojević 3, Ninković 3, Omerović, Ratković, Grk, V. Kovač, D. Kovač, Tomić 5, Smajilbegović 3, Ivanović 2, Inić 2, Šešlija, Komnenović 2. Trener: Darko Tavrić.

RK "Izviđač": Vukšić 5, Alilović 6, Kos 3, Odak, Jozinović, 2, Primorac, Bošković 1, Mišetić 1, Bubalo 1, Grbavac, Pavlović, Šoljić 2, Medić 1, Bebek, Muhović 1, Mandić. Trener: Milan Tolić.

Izvor:trebinjelive.info

Lokomotiva 26 : 47 Konjuh
Leotar 22 : 23 Izviđač
Maglaj 24 : 21 Sloga (GV - U)
Derventa 24 : 34 Borac M:TEL
Gračanica 28 : 25 Sloga (Do)