Borac lako do bodova (video)

Fudbaleri Borca rezultatom 3:0 su savladali Olimpik u susretu 25. kola Premijer lige BiH, čime su izbili na drugo mjesto na tabeli

Otkad je doživio poraz od Veleža u gostima u Mostaru, Borac je najuspješniji premijerligaški tim, a danas je vezao četvrtu uzastopnu pobjedu u ligi i na najbolji mogući način je najavio derbi narednog kola Premijer lige BiH, koji će se igrati na Koševu.

Banjalučani su igrali protiv Olimpika koji se nalazi u grčevitoj borbi za opstanak, a utakmica i nije baš obilovala kvalitetnim fudbalom ni sa jedne strane. Osim jednog pokušaja Ziljkića sa distance koji je mladi golman Kačavenda uspješno riješio, nije se šta imalo za vidjeti u prvih 25 minuta, a onda je Borac u 25. minuti iz prve šanse na utakmici poveo.

Ubacio je Goran Zakarić iz kornera, lopta je na drugoj stativi došla do Đorđa Ćosića, a ovaj je uspješno matirao Kačavendu. Borac je tako relativno rano stigao do vodstva i željenog rezultata, a utakmica je u finišu poluvremena stoga izgledala dosta drugačije, jer je Olimpik bio taj koji je držao nešto veći posjed lopte na svojoj strani. Ipak, iz tog posjeda nije uspio opasnije zaprijetiti golu domaćina, ali jeste iz prekida. Nakon ubačaja sa strane glavom šutira Horić, ali lopta odlazi malo pored gola.

Prvi dio tako je okončan vodstvom domaćina od 1:0, a vrlo rano u drugom dijelu, Borac stiže i do drugog pogotka. Prvo je u 50. minuti Elvis Mehanović uputio kvalitetan udarac nakon lijepe akcije, ali je lopta pogodila stativu. Samo minut kasnije, Dejan Meleg lijepo trese mrežu Kačavende nakon još jedne solidne akcije i asistencije Dine Ćorića, a tada je već postalo jasno da će Olimpik jako teško uspjeti da dođe do bodova.

Već u 64. minuti, Borac je mogao stići do još jednog gola, a mladi golman Kačavenda je odlično pratio igru i uspio je odbraniti pokušaj Mehanovića.

Do kraja meča, bilo je po nekoliko polušansi sa obje strane, a bliži golu i dalje je bio Borac, koji je pogotkom Dejana Uzelca iz prve minute sudijske nadoknade stigao do konačnih 3:0.

Borac sada ima 47 bodova, dok je Olimpik ostao na 20 bodova.

Široki Brijeg 2 : 2 Krupa
Velež 1 : 0 Sarajevo
Borac 3 : 0 Olimpik
Zrinjski 3 : 0 Radnik
Željezničar 4 : 4 Mladost
Tuzla City 1 : 0 Sloboda