Krupi tri velika boda (video)

Fudbaleri Krupe nastavili su sa nizom pozitivnih rezultata, nakon što su u prošlom kolu remizirali u gostima kod Širokog Brijega. Krupa je kao domaćin savladala Slobodu sa 1:0, čime se definitivno vratila u borbu za opstanak.

Krupljani su danas ušli u utakmicu sa mnogo samopouzdanja nakon dobre partije koju su pružili u Širokom Brijegu, a preko Pavlovića su zaprijetili već nakon desetak minuta. Nakon ubačaja iz prekida, bio je neprecizan.

Toni Jović i Nikola Mandić pravili su Tuzlacima dosta problema, a u 24. minuti domaćin je stigao do vodstva. Krupa je dobila penal, ali je neprecizan sa bijele tačke bio Nikola Dujaković. Golubović je odbio loptu do Mandića, a ovaj je pogodio za 1:0.

Mandić je i samo nekoliko minuta kasnije bio u velikoj šansi, ali promašio je u situaciji 1 na 1 sa golmanom Golubovićem priliku da udvostruči prednost svog kluba i tako možda i riješi utakmicu.

Bila je to ujedno i najbolja šansa u prvom dijelu, a Sloboda je podigla nivo svoje igre u drugom poluvremenu, no Krupa je bila vrlo oprezna i kontrolisala je utakmicu. Tako je tek oko 60. minute gostujući tim imao prvu ozbiljniju šansu, a udarac Miškovića bio je neprecizan.

Do kraja meča, Sloboda je napravila određen pritisak na domaći tim, ali nije došla do pogotka, pa je ostalo 1:0. Sloboda ima 25 bodova, a Krupa 19 i uključila se u borbu za opstanak.

Krupa 1 : 0 Sloboda
Mladost 2 : 0 Tuzla City
Radnik 1 : 1 Željezničar
Olimpik 0 : 3 Zrinjski
Sarajevo 0 : 2 Borac
Široki Brijeg 0 : 2 Velež