Mladost savladal Tuzla siti

Mladost, Doboj Kaknj - Tuzla siti

Fudbaleri Mladosti su u 26. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedili Tuzla Sitoi  rezultatom 2:0 i tako došli do velikih bodova u borbi za opstanak u društvu najboljih. Mladost je sada osma na tabeli sa 27 osvojenih bodova iz 26 odigranih utakmica dok je Tuzla Siti  šestoplasirana sa 41 bodom.

Mladost je prva zaprijetila i to u četvrtoj minuti susreta, ali je udarac Hadžića iskosa sa lijeve strane zaustavio Muminović da bi osam minuta kasnije precizan bio Hiroš. Tuzlaci su prvi put zaprijetili u 24. minuti susreta kada je Nukić pronašao Ubiparipa čiji udarac brani golman Mladosti da bi u 35. minuti domaći imali veliku priliku.

Predrag Vladić je iskoristio neopreznost Barišića i izašao sam na Muminovića koji je zaustavio njegov udarac da bi već u sljedećem napadu Tuzlaci ponovo zaprijetili. Nukić je šutirao, a njegov udarac je izblokiran da bi nakon kornera Ramić pogodio stativu. Tu nije bio kraj izuzetno zanimljivom prvom poluvremenu na MGM Farm Areni budući da smo vidjeli veoma uzbudljiv finiš prvog dijela.

Igrala se 43. minuta susreta kada je Nedim Hadžić pogodio prečku nakon ubacivanja sa desne strane da bi minutu kasnije dosuđen jedanaesterac za Tuzlu. Kenan Handžić je oborio Ajdina Nukića, te je dosuđen jedanaesterac za goste, a loptu je uzeo Petar Mišić, no njegov udarac je zaustavio Emil Velić. Do kraja smo vidjeli i pokušaj Predraga Vladića, ali je lopta otišla preko gola, te je ostalo 1:0.

Drugo poluvrijeme je Mladost otvorila golom Vladića nakon nestvarne greške Azira Muminovića i tako udvostručila prednost da bi se na sljedeću priliku čekalo do 66. minute susreta kada je Crnkićev udarac sjajno zaustavio Velić. Do kraja su domaći pokušavali doći do gola, ali u tome nisu uspjeli, te je pobjeda otišla na stranu domaćeg tima.

Stadion: MGM Farm Arena. Sudija: Njegomirović Aleksandar (Prnjavor). Žuti kartoni: Vladić, Handžić (Mladost), Barišić (Tuzla City). Strijelci: 1:0 - Hiroš (11), 2:0 - Vladić (51).

Mladost: Velić; Šabanović (74. Miljanović), Jahić, Mahmić, Alić; Begić, Handžić, Hiroš (86. Ćerimagić), Dejanović (93. Klisura); Vladić (74. Šarić), Hadžić (93. Čago). Trener: Nemanja Miljanović.

Tuzla City: Muminović; Nukić, Barišić, Morris, Mehidić; Karjašević, Mišić, Doffo, Ubiparip, Maksimović (86. Mešinović), Ramić. Trener: Husref Musemić.

Krupa 1 : 0 Sloboda
Mladost 2 : 0 Tuzla City
Radnik 1 : 1 Željezničar
Olimpik 0 : 3 Zrinjski
Sarajevo 0 : 2 Borac
Široki Brijeg 0 : 2 Velež