Skauti kobni za Borac

borac - Izviđač

Rukometaši Izviđač Central osiguranje u sedam dana dva puta su savladali tim banjalučkog Borca, aktuelnog prvak BiH, i izbacili ga iz daljnjeg takmičenja u KUP - a BiH. Kako su i najavili „Skauti“ su u utakmicu u Banja Luci ušli, kao da ne donose prednost iz prve utakmice, kao da je rezultat 0:0, ginući za svaku loptu.

U prvom poluvremenu, prvih petnaestak minuta, gledali smo izjednačenu igri. U 5. minuti Borac je poveo 4:2, ali nakon toga pogađaju Stjepan Jozinović i Miloš Kos za prednost Izviđača (5:6, 8.minuta). Slijede dva vezana pogotka domaćina, ali ponovo pogađaju Jozinović i Kos za novu prednost „Skauta“ (7:8, 11.minuta).

U 14. minuti Izviđač prvi put dolazi do prednosti od dva pogotka (8:10), Borac drži priključak do 18.minute (10:11), nakon čega slijede 4 minute uraganske igre „Skauta“. Tri puta zaredom pogađa Vukšić, pa Nježić za Borac i onda Muhović i Kos što Izviđaču donosi pet golova prednosti (11:16).
U 25. minuti „Skauti“ stižu i do šest golova prednosti koju uspijevaju zadržati do kraja poluvremena.

U drugom poluvremenu Izviđač je napadački krenuo loše. Uslijedilo je deset minuta posta, deset minuta bez postignutog pogotka, što je omogućilo Borcu da s četiri vezana pogotka stigne na samo dva gola zaostatka. Mir u redove Izviđača vraća Milan „Mića“ Vukšić s dva vezana gola.

Nakon toga „Skauti“ su se pribrali, zaigrali bolje, i u 45. minuti ponovno imaju pet golova prednosti (22:27). Borac se još jednom uspijeva primaći na dva gola zaostatka (29:31, 54.minuta), ali tačku na i u ovoj utakmici stavljaju Miloš Kos s dva te Stjepan Jozinović s jednim pogotkom za nedostižni pet golova „viška“.

Borac do kraja, pogotkom Puljezevića, uspijeva tek ublažiti poraz i postaviti konačnih 30:34 za zasluženu pobjedu „Skauta“ i njihovo veliko slavlje u sportskoj dvorani „Borik“ u Banja Luci.

Izviđač je do pobjede predvodio fantastični Miloš Kos koji je postigao devet pogodaka. Napomenimo da je Miloš i u prethodne dvije utakmice Borcu utrpao 16 „komada“ što znači da ih je u tri utakmice s Borcem postigao 25. Odlični su bili Milan „Mića“ Vukšić sa sedam, Stjepan Jozinović sa šest i Domagoj Alilović s pet pogodaka.

Kod Borca pet pogodaka postigao je Saša Puljizović, a po četiri Nemanja Vučičević, Vlado Draganić i Savo Slavuljica.

KUP BiH, sezona 2020/2021.
Revanšutakmica 1/4 finala
Banja Luka, 21.04.2021. u 17:00 sati.

RK Borac m:tel – RK Izviđač Central osiguranje 30:34 (16:22)

Banja Luka, Dvorana JUSC „Borik“, bez gledatelja.
Suci: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (Tuzla). Delegat: Samir Suljević (Sarajevo)

RK Borac m:tel: Brkić (7 obrana), Subotić, Perić 2, Todorović, Prestaš, Egić, Nježić 1, Knežević 2, Vučičević 4/2, Ćelić 1, Puljizović 5, Draganić 4, Trkulja 2, Slavuljica 4, Milićević 3/2, Dakić 2.Trener: Veselin Vujović.

RK Izviđač CO: Grbavac (13 obrana), Mandić (3 obrane, 1 sedmerac), Vukšić 7/5, Alilović 5, Kos 9, Odak, Jozinović 6, Bošković 2, Mišetić 1, Bubalo 1, Miličević, Pavlović, Ćeško, Šoljić 1, Bebek, Muhović 2. Trener: Toni Čolina.

Isključenja: Borac 6 minuta, Izviđač 8 minuta.
Sedmerci: Borac 5/4, Izviđač 5/5.