Konačno trijumf

Nakon sedam vezanih prvenstvenih mečeva bez trijumfa, Sloboda je danas napokon zasijala i osvojila sva tri boda. Prvu proljećnu pobjedu na domaćem terenu „Crveni“ su ostvarili protiv Borca iz Kozarske Dubice rezultatom 1:0 u okviru 24.kola M:tel Prve lige Republike Srpske.

Trenutak odluke desio se u 87.minutu kada je Amir Hušić glavom sa pet metara savladao golmana gostiju, kolumbijskog internacionalca Vilijana. Prethodno je šef stručnog štaba domaćih Duško Vranešević u igru uveo Marija Desnicu (umjesto Dragana Arežine) i ispostavilo se da je pogodio sa izmjenom, s obzirom da je Desnica preciznim centaršutem iz prekida sjajno pronašao realizatora pogotka Hušića.

Mladi trener Novljana nakon utakmice je izrazio zadovoljstvo zbog pobjede.

„Stvorili smo mnogo prilika, tokom svih 90 minuta smo dominirali i bili bolji protivnik“, kaže Vranešević i dodaje da je „nagrada“ stigla tri minute prije kraja. „Momci dobro rade i čestitam im na velikoj želji, a ova pobjeda nam daje vjetar u leđa za nastavak prvenstva“, zaključuje šef struke „Crvenih“.

Trener Borca Zoran Bujić, koji je kao igrač nastupao za Slobodu, a kasnije bio i trener prvoligaša sa Une i Sane, izjavio je da je za njegov tim ovo bila teška utakmica nakon serije dobrih rezultata.

„Danas je Sloboda bila bolja, dok su nama u napadu nedostajala tri važna igrača, ali ovo nije alibi za naš poraz“.  (

Ovo je druga pobjeda Novljana protiv Dubičana ove sezone, nakon što je prvi okršaj odigran u jesenjem dijelu sezone pripao Slobodi sa 2:1.

Domaći tim je meč počeo u sljedećem sastavu: Trako, Bubić, Ćulibrk, Dodig, Arežina, Dojčinović, Zec, Zgonjanin, Vučen, Hušić, Kostadinović. Rezerve: Plavšić, Salkić, Vejnović, Desnica, Radišić, Stupar, Vujanović. Suspenziju zbog žutih kartona odrađivao je Antonić.

Gosti su meč počeli sljedećim sastavom: Vilijan, Mile Kovačević, Mršić, Topić, M.Kovačević, Rudan, O.Krneta, I.Kovačević, Pekić, N.Krneta, Rašević. Rezerve: Mijić, Radmanović, Lončar, Tomaš, Gligić, Kremenović, Petraković. Zbog žutih kartona nije nastupao Radoja, a zbog povrede Nemanja Marinković.

Glavni sudija bio je Danijel Perić iz Bijeljine.

sljedećem kolu, koje je na rasporedu već u srijedu (28.04.), fudbaleri Slobode će gostovati u Brčkom ekipi Jedinstva, koja je na posljednjem, 16.mjestu. Nakon toga slijedi meč na domaćem terenu protiv prnjavorskog Ljubića (01.05.).

Izvor:Radio Novi Grad

Slavija 1 : 0 Modriča
Zvijezda 09 3 : 0 Drina
Sutjeska 1 : 2 Tekstilac
Željezničar 0 : 0 Leotar
Sloboda 1 : 0 Borac
Rudar Prijedor 6 : 1 Jedinstvo
Sloga 2 : 0 Ljubić