Čelsi preokretom spriječio Sitijevo šampionsko slavlje

Fudbaleri Čelsija savladali su Mančester Siti u derbi susretu 34. kola Premijer lige. Čelsi je slavio na ''Etihadu'' sa 2-1 i to nakon preokreta.

Siti je prvi imao priliku ali je Mendi bio neprecizan. Kasnije su šanse propuštali Sterling sa jedne te Ziješ sa druge strane. U završnici prvog poluvremena, Siti je poveo. Strijelac je bio Rahim Sterling. Mogao je Siti duplirati prednost ali je Augero skandalozno loše izveo penal pa je Mendi bez problema odbranio.

Kazna za promašeni jedanesterac stigla je u 63. minuti. Tada je Ziješ pogodio i donio izjednačenje svojoj ekipi. Kada je djelovalo da će se meč završiti neriješenim rezultatom, ukazao se Markos Alonso te je u sudijskoj nadoknadi donio pobjedu Čelsiju.

Ovom pobjedom Čelsi je napravio veliki korak ka plasmanu u Ligu šampiona a spriječio je i ekipu Pepa Gvardiole da danas potvrdi novu titulu.

Arsenal 3 : 1 West Bromwich Albion
Aston Villa 1 : 3 Manchester United
Fulham 0 : 2 Burnley
Leeds United 3 : 1 Tottenham Hotspur
Leicester City 2 : 4 Newcastle United
Liverpool 2 : 0 Southampton
Manchester City 1 : 2 Chelsea
Sheffield United 0 : 2 Crystal Palace