Remi u Vrapčićima

Velež - Željezničar 2:2

Fudbaleri Veleža danas su ugostili Željezničar u susretu 30. kola Premijer lige BiH, sa željom da eventualnom pobjedom naprave ogroman korak ka plasmanu u Evropu i produže impresivan rezultatski niz.

S druge strane, Željezničar je doputovao u Mostar u nizu od 12 mečeva bez pobjede, te se nije očekivalo da će uspjeti napraviti probleme baš Veležu.

Meč na stadionu Rođeni počeo je kao iz snova za domaće. Već u prvih desetak minuta, Velež je imao tri pokušaja, a najbliži golu je bio Brandao, kojeg je odlično uposlio Anđušić, no njegov udarac je odbranio Bender. Domaći u 15. minuti dolaze u vodstvo iz situacije koja i nije previše obećavala.

Anđušić je ubacio sa desne strane, Georgijević se jako dobro snalazi i trese mrežu Željezničara. U tom se momentu činilo da sve ide na ruku Veležu, jer je igrao bolje od gostiju, imao je adekvatan rezultat, a Željezničar nije imao nikakav rezultatski imperativ.

No, gosti su igrali za vlastitu čast i ponos, s obzirom na to da nisu pobijedili 12 mečeva zaredom. Željezničar dolazi do nešto većeg posjeda lopte, ofanzivnije igra i stiže do prvih šansi. U 20. minuti je Luka Juričić bio jako blizu postizanja pogotka, a već u 24. minuti, došlo je do poravnanja.

Udarac Ivana Milićevića iz slobodnog udarca vara golmana domaćih Bogdanovića, nakon što je lopta pogodila Edu Vehabovića u živom zidu.

Bilo je ovaj gol malo šokantan za igrače Veleža, ali pravi šok su doživjeli tek u 37. minuti, kada Luka Juričić nakon ubačaja iz kornera glavom trese mrežu Veleža za 2:1 i svom timu donosi preokret. Samo što je meč nastavljen, domaći su tražili da im sudija prizna pogodak nakon što je iskosa sa desne strane Anđušić lobovao Bendera, ali Vrhovac je izbio sa gol linije.

Fudbaleri domaćeg tima u drugom dijelu agresivno su krenuli ka golu Željezničara, ali izostale su one prave šanse i pritisak kakav se obično očekuje od Veleža. Veliku šansu domaći su imali u 54. minuti kada je Vehabović probao iz slobodnog udarca iskosa, ali pogodio je prečku.

Na naredne šanse Veleža čekalo se desetak minuta, a tada je Bender u dva navrata sjajno intervenisao poslije udaraca sa distance. Potom je u 66. minuti Nemanja Anđušić loše dodao po zemlji i upropastio ogromnu šansu za poravnanje. Već u 71. minuti, domaći imaju novu veliku šansu. Nakon ubačaja sa strane, glavom jako dobro šutira rezervista Cvijanović, ali njegov udarac sjajno brani Bender.

Činilo se da Velež neće uspjeti da dođe do pozitivnog rezultata, no u 77. minuti Haris Ovčina poslije ubačj iz kornera glavom trese mrežu Željezničara i Velež kreće u furioznu ofanzivu u nastojanju da dođe do pobjede. Ipak, šanse su gotovo izostale, pa je i ofanziva Veleža jenjavala kako je vrijeme odmicalo.

U 92. minuti, Željezničar je imao sjajnu šansu preko Hamze Gasala, koji je snažno šutirao sa distance, ali je Bogdanović spasio svoj tim. Promjene rezultata nije bilo, tako da Velež sada ima 54 boda i još uvijek čvrsto drži treće mjesto na tabeli. S druge strane, Željezničar je sedmi.

Velež – Željezničar  2:2 (1:2)

Mostar – Vrapčići. Stadion: Veleža. Bez gledalaca. Sudija: Antoni Bandić (Grude). Strelci: Georgijević 15. Ovčina 77. (Velež), Miličević 24. Juričić 37. (Željezničar). Žuti kartoni: Ćosić (Velež), Juričić (Velež),

Velež: Bogdanović  , Fereira , Ovčina  , Zvonić , Zeljković  (od 45. Pršeš), Ćosić  (od 46. Osmić ) , Radovac , Vehabović  (od 74. Radović) , Anđušić , Brandao, Georgijević  (od 74. Hasanović)

Željezničar: Bender  , Blažević  , Milićević , Vrhovac  , Ikić , Čeliković , Alispahić  (od 56. Bekrić), Bojo , Subašić (od 66. Gasal), Mujezinović , Juričić (od 74. Šehić)

Igrač utakmice: Bender (Željezničar)

Krupa 1 : 0 Radnik
Olimpik 0 : 0 Mladost
Sarajevo 0 : 0 Sloboda
Široki Brijeg 0 : 0 Tuzla City
Velež 2 : 2 Željezničar