Peko pred polufinale: Domaći teren prednost, ali nema presudnu ulogu

Foto/ Hercegovina.info

Mostar SG je završio posao protiv Broda u dva meča. Iskusna ekipa Broda jeste pružila dobar otpor Mostarcima, ali ipak višestruki prvak Bosne i Hercegovine je opravdao ulogu favorita i plasirao se među četiri najbolje ekipe u državi.

Najiskusniji futsaler FC Mostar SG, Ivan Peko, kaže u razgovoru za naš portal da mu je drago što su posao riješili u dva meča, te da nije bilo potrebe za još jednom utakmicom u Mostaru.

- Mogu reći da mi je drago da smo pobjedili 2-0 i da nismo morali igrati i treću. Nije bilo lako, jer ekipa Broda sa svojim "viškom" može svakoga iznenaditi. Mislim da je na kraju presudila naša i kvaliteta i širina ekipe, kaže za naš portal Ivan Peko.

Pred Mostarcima je sada serija protiv Rame i borba za ulazak u novo finale Premijer lige Bosne i Hercegovine.

- Mislim da će biti prava borba i da će biti neizvjesno. Poznajem dobro ekipu Rame, sa dosta igrača iz te ekipe sam i igrao i imam veliki respekt za njih. Imaju dobre pojedince i dobro igraju, ali i mi imamo svoj kvalitet. Daćemo sve od sebe da uđemo u finale, ali sigurno nam neće biti lako. Mislim da ne igra neku ulogu to što su oni imali utakmicu više u četvrtfinalu, ali nam je svakako drago da imamo prednost domaćeg terena, mada mislim da to neće imati neku presudnu ulogu.

Vide mnogi Mostarce u finalu protiv Bubamare, ali se Peko ne opterećuje time.

- Možda tako izgleda na papiru, ali ni nama ni njima neće biti lako doći u finale. Ako i neka druga ekipa bude u finalu, neće biti veliko iznenađenje.

Prva utakmica polufinala Premijer lige BiH u futsalu igra se u nedjelju od 20 sati u Mostaru.


XS SM MD LG XL XXL