Janja 2009 diže glas protiv sudija

Zadrugar - Janja 2009 /arhiva/

Na našu adresu stigao je dopis Fudbalskog kluba Janja 2009. Požalili su  se oni na suđenje njihovom klubu ove sezone. Napisali su:

-Moramo sportsku javnost Republike Srpske da upoznamo sa nepravdama koje se od starta Lige za opstanak nanosi našem klubu. Mi igramo Regionalnu ligu Istok.

Dakle, prvo smo oštećeni u meču u Roćeviću. Glavni sudija Darko Radojičić je kartonirao naše igrače, produžio utakmicu, bez potrebe, šest minuta. Tada je dosudio I nepostojeći penal za Jedinstvo, a naš golman Rade Petrović je zaustavio taj udarac. Ništa sudija više nije mogao, pa smo odigrali neriješeno 0:0. Bila je to prva utakmica u Ligi za opstanak.

Već u slijedećem meču, a igrali smo protiv Lokomotive iz Brčkog, na našem terenu,  sačekao nas je sudijski ‘’plan B’’. On se ogledao u kartonira nju naših igrača, ali naravno i suđenja protiv našeg tima. Sudija Radenko Jović je našem najboljem igraču Milanu Krstiću pokazao crveni karton, a niko ne zna zašto. Produžio je  utakmicu za šest minuta ,a mi smo u tom produžetku, sa igračem manje, primili gol i izgubili sa 1:2. Predsjednik našeg kluba Amir Hajtić je razgovarao sa komesarom za suđenje Dragoslavom Damjanovićem koji je iz Brčkog, a koji je našem predsjedniku rekao:

- Vi ste već ispali, vama je određeno da ispadnete bez potrebe dižete prašinu '' .

I treća utakmica nije mogla proći bez sudija, mešetara. Igrali smo u Donjem Crnjelovu protiv Zadrugara  (2:1), a Darko Petrović arbitar iz Brčkog je sve vrijeme ponižavao naše fudbaler. Govorio im je

‘’ '' Meni je vas žao, vi ste jedna od boljih ekipa u ligi, ali vi morate ovu utakmicu izgubiti ''

I on je svirao penal za protivnika, ali je opet naš golman Rade Petrović odbranio. Meč je produžio 14 minuta, a mi smo gol primili u 101. Zašto je toliko nadoknadio vremena valjda on zna, piše u dopisu Janje 2009, te nastavljaju:

- Ogorčeni smo i na ponašanje pojedinaca iz Zadrugara. Publika je uskakala u teren, bili smo stalna meta protivničkih igrača. Samo nas nisu tukli Jovica Klasanović i Vanja Trifunović. O svemu ćemo obavijestiti I Fudbalski savez Republike Srpske te Područni fudbalski savez Bijeljine. Od ovog drugog ne očekujemo bilo zaštitu, ali ćemo Fudbalski savez Republike Srpske obavijestiti o svemu, napisali su u pismu proslijeđenom nama, predstavnici Janje 2009.

Zadrugar 5 : 2 Čelopek
OFK Šekovići 2 : 1 Lokomotiva
Lokanj 3 : 1 Jedinstvo
OFK Janja 2009 1 : 0 Sloboda