SFK 2000 Sarajevo odbranio Kup Bosne i Hercegovine

SFK 2000 Sarajevo pobjednik Kupa BiH

Fudbalerke SFK 2000 Sarajevo pobjednice su ovogodišnjeg Kupa Bosne i Hercegovine, pošto su u finalu pobjedile ekipu Iskru iz Bugojna rezultatom 3:0 u Trening centru NS/FS BiH u Zenici.

Početak utakmice, očekivano pripao je izabranicama Samire Hurem, nakon što su imale nekoliko prilika. Prvu najbolju u 20. minutu kada je Kapetanović uputila centaršut iz slobodnog udarca, a Kuč je sa šutirala glavom, ali je lopta otišla pored gola. Samo pet minuta kasnije, novu priliku imala je ekipa iz Sarajeva. Kršo je izvela korner sa desne strane, a Milinković na drugoj stativi nije bila precizna i rezultat se nije promjenio.

U 39. minutu Slišković je nakon jedne gužve imala sjajnu šansu, ali je pogodila samo stativu. Ipak, već u sljedećem napadu viđen je prvi pogodak. Krajnić je poslala loptu prema Kuč, a ona veoma dobro šutira desnom nogom i pogađa mrežu za vodstvo od 1:0, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Detalj sa utakmice

U nastavku, viđena je gotovo indetična slika na terenu, SFK 2000 Sarajevo je imao inicijativu, dok su se gošće organizovano branile i pokušavale rijetkim kontrama da ugroze gol Hasanbegović. U 56. minutu Jelčić je izašla sama pred gol Iskre, ali je Begić, koja je sjajno branila na ovom meču zaustavila njen pokušaj.

Samo tri minute kasnije, bilo je 2:0. Kapetanović je uputila centaršut iz kornera, a lopta je stigla na peterac do Milinković, koja to ne propušta i posprema loptu u mrežu. Konačan rezultat ove utakmice postavila je Milinković u 78. minutu nakon jednog dobrog udarca sa dvadeset metara udaljenosti.

Nakon utakmice, pehare i medalje finalistima i službenim licima uručili su član Izvršnog odbora NS/FS BiH Muris Jabandžić i član Komiteta za takmičenje Rudolf Marić. Treba napomenuti da se nakon dugo vremena i publika vratila na tribine, te pogledala jednu utakmicu ženskog fudbala.

SFK 2000 Sarajevo - ŽNK Iskra Bugojno 3:0 (1:0).
Stadion: Trening centar NS/FS BiH.