Šamčani pali u nastavku

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri mrkonjićke Slobode, u četvrtom kolu Lige za prvaka Druge lige – Zapad pobijedili su Borac iz Šamca 4:1.

Pobjeda Mrkonjićana je zaslužena, mada se ekipa Borca predstavila kao dobar tim.U prvom poluvremenu gosti su dobro parirali i iz brzih kontranapada ozbiljno prijetili golu Slobode. U  18 minutu nisu iskoristili penal.

Sloboda je povela u 44. minutu golom Srđana Mrzića. Nikola Zec je prošao po desnoj strani i u petercu idealno poslužio Mrzića koji rutinski loptu šalje u mrežu.

Slavlje fudbalera Slobode je kratko trajalo. Minut kasnije gosti  su izjednačili. Srijelac je igrač broj devet Marčeta. Na odmor otišlo neriješenim rezultatom 1:1.

U drugom poluvremenu mnogo bolja i odgovornija igra fudbalera Slobode, što je rezultiralo sa tri postignuta gola i ubjedljivom pobjedom od 4:1. Igarao se 53. minut, a Slobode dolazi u vođstvo od 2:1. Stijelac je opet Mrzić, koji nakon duplog asa sa Ognjenom Soldatom pogađa mrežu.

Na 3:1 u 62. minutu  povisuje Ognjen Soldat. Štoper Slobode Duško Mitrić prošao je po desnoj starani i majstorski poslužio brzonogog Soldata koji pogađa za 3:1.Tačku na ubjedljivu pobjedu  4:1, u 74. minutu stavio je Dragan Domuzin, na asistenciju mladog Nikić.

U 80 minutu Sloboda je na terenu ostala sa deset igrača, jer je drugi žuti karton dobio napadač Siniša Đaković.

Inače, utakmica je bila dosta dinamična i obe ekipe stvorile su mnogo šansi za gol.

Sloboda, Mrkonjić Grad - Borac, Šamac 4:1

Jedinstvo 2 : 0 Dubrave
Omarska 2 : 1 Progres
Sloboda 4 : 1 Borac