Vogošća razbila Derventu na zatvaranju sezone

U posljednjem kolu rukometne Premijer lige BiH, u dvorani "Amel Bečković" u Vogošći sastali su se, domaća Vogošća i gosti iz Dervente.Slavili su domaći 38:27.

Bio je to dvoboj koji niti jednoj ekipi nije značio previše. Vogošća je u vrhu tabele i svoje misli već je usmjerila ka završnici takmičenja u Kupu BiH, dok je Derventa već odavno prikovana za dno tabele i novi je drugoligaš.

U skladu sa tog situacijom, kao i povredama, Vogošća je danas značajno izkombinovala sastav. Ponajbolji pojedinci ove sezone, Adis Hrbat i Elis Memić bili su van rostera zbog povreda, Duško Čelica i Damir Efendić presjedili su meč na klupi, dok su ostali standardni prvotimci, poput kapitena Nedina Kadrića, odigrali tek nekoliko minuta. Priliku su zato dobili igrači sa inače manjom minutažom poput Kerima Semića, Bekira Džemidžića i Haruna Sirče, dok su svoje minute prvoligaškog rukometa zabilježili i mladi Harun Hadžić i Tarik Fazlić. Odmaranje sjajnog golmana Efendića iskorišteno je da po jedno poluvrijeme odbrane Bekir Čordalija i Ahmet Čabaravdić. No, ni ove silne rotacije nisu spriječile Vogošćane da dođu do pobjede i to ubjedljive.

Utakmice je, ipak, počela u sporijem ritmu. Do 5. min. bilo je tek 1-1, čemu su kumovali promašaji sa obje strane, od čega jedan sedmerac kod Vogošće, ali i početak sjajne partije Derventinog golmana Milana Drinića. U nastavku su golovi počeli "padati", a neriješen rezultat stojao je na semaforu sve do 20. min. kada je bilo 9-9. Vogošća tada dolazi do dva gola preko Đape i danas fantastičnog Semića, kojem je to bio četvrti gol do tog trenutka. Mladi bek Vogošće nije se libio podići na šut sa 8-9 metara i ispaljivati "projektile" tokom čitavog meča. Do kraja poluvremena Vogošća je došla do 4 gola razlike, čemu je pored raspoloženih strijelaca doprinio i Čordalija sa 5 odbrana, od čega su dvije bile "skinuti" sedmerci. Bilo je 16-12.

Istu prednost domaća ekipa odžavala je i na početku drugog dijela. Pri rezultatu 19-14, Vogošća je u rasponu od samo 10-ak sekundi zaradila dva isključenja, te se očekivalo da Derventa smanji prednost i vrati se u ovu utakmicu. Međutim, desilo se upravo suprotno - Vogošćani su sa dva igrača manje čak povećali prednost. Prvo je Čabaravdić odbranio jedan zicer, da bi onda domaći pogodili za 20-14, te se odbranili i u idućem napadu. Bio je to segment utakmice koji odredio njen dalji tok. Velika prednost i mnoštvo rotacija u nastavku su donijeli pravu goleadu. Pregnost Vogera dosegla je 11 golova razlike, a posljednji gol bio je, simnolično, djelo dva mlada igrača. Fazlić je istrčao kontru i asistirao Hadžiću, koji pogađa za konačnih 38-27.

Najbolji u domaćim redovima bio je Kerim Semić sa 9 golova, 6 je postigao Ombaša, a 5 Baraković. Odlična su bila i oba golmana, Čordalija sa 5 i Čabaravdić sa 9 odbrana. Treba istaći da su se gotovo svi igrači Vogošće, koji su ulazili u igru, upisali u listu srijelaca.

Kod gostiju i pored 38 primljenih golova najbolji pojedinac bio je golman Milan Drinić, koji sa čak 15 odbrana konkuriše i za najboljeg igrača čitavog meča. U ofanzivnom dijelu istakli su se Goran Lukić sa 9 i Danijel Pejić sa 8 zgoditaka.

RK Vogošća Poljine Hills - RK Derventa 38-27 (16-12)

Vogošća: Efendić, Čordalija (5 odbrana), Čabaravdić (9 odbrana), Baraković 5, Kadrić 2, Đapo 2, Čelica, Jelačić 2, Fazlić, Džemidžić 4, Semić 9, Benić, Sirčo 3, Ombaša 6, Isaković 3, Hadžić 2. Trener: Adem Bašić.

Derventa: Šmulja, Lukić 9, Savić 1, Milinković 2, Grahovac 4, Drinić (15 odbrana), Pejić 8, Kosanović 1, Radanović, Kovačević 1, Knežević, Tolomir, Ramadanović. Trener: Milorad Bjelošević.

Konjuh 27 : 27 Gračanica
Vogošća 38 : 27 Derventa
Slavija 0 : 10 Maglaj
Bosna 28 : 25 Leotar
Iskra 39 : 33 Lokomotiva
Krivaja 23 : 28 Izviđač
Sloboda 30 : 26 Sloga (GV - U)
Sloga (Do) 27 : 27 Borac M:TEL