Titograd drugoligaš, Rudar izbjegao baraž

Zaključena sezona u Telekom 1.CFL…

Uzbudljivo 36. kolo Telekom 1.CFL donijelo je rasplet u borbi za opstanak.

Jezero i Rudar su uspjeli da dođu do tog cilja, Iskra i Petrovac će probati da ga izbore kroz baraža, dok će naredne sezone u Amplitudo 2.CFL igrati OFK Titograd.

Rudar je sezonu završio na šestom mjestu zahvaljujući trijumfu minimalnom trijumfu nad Podgoricom. Duel u Pljevljima riješio je Zakarija Suraka pogotkom u 62. minutu.

U sigurnoj zoni je ostalo i Jezero nakon remija bez golova sa Iskrom. Danilovgrađanima je bila potrebna pobjeda ili da se poslože ostali rezultati kako bi izbjegli nastup u baražu.

Tamo će i Petrovac, koji je ostao neporažen u Tuzima - 1:1. Dečić je poveo golom Danila Pešukića u 32. minutu, ali je vrijedan pogodak za goste postigao Adnan Bašić u 50. minutu.

Titogradu nije pomogla ni pobjeda nad Sutjeskom - 2:1. Sva tri gola pala su u nešto više od pola sata igre u Nikšiću. Bogdan Mandić je donio prednost gostima nakon tri minuta, dok je poravnao Milutin Osmajić u 22. Deset minuta kasnije Marko Roganović je zatresao mrežu Sutjeske, a promjene rezultata više nije bilo.

Zeta i Budućnost odigrali su u Golubovcima meč bez rezultatskog značaja, ali ujedno i veoma uzbudljiv - 2:4. Ivan Vukčević doveo je domaćina u vođstvo početkom drugog poluvremena, a zatim je Budućnost postigla tri gola. Lazar Mijović precizan je bio u 58, a Draško Božović u 64. i 67. minutu. Prednost gostiju smanji je Vasko Kalezić u 69. minutu, da bi desetak minuta kasnije Marko Mrvaljević postavio konačan rezultat.

,,Trofej Radija Crne Gore“, priznanje za najboljeg golgetera lige, ide u ruke napadaču Sutjeske Božu Markoviću, strijelca 16 pogodaka ove sezone. To je za jedan više od Draška Božovića iz Budućnosti, odnosno tri od klupskog saigrača Milutina Osmajića.