Borac Želju poslao u niži rang

Borac, Lužani

Pobjedom nad dobojskim Željezničarem u posljednjem kolu Borac iz Bosanskih Lužana uspio je izboriti opstanak u Regionalnoj ligi FSRS centar.

Iako im je bio dovoljan i bod, Lužančani nisu ništa prepuštali slučaju i od samog početka imali su inicijativu, pa su već u prvih petnaestak minuta domaći stvorili dvije dobre prilike. U prvoj situaciji Miroslav Marinković ne koristi velikodušan poklon golmana gostiju Jovanovića koji mu je loptu dao pravo u noge u sred kaznenog prostora, ali se ofanzivac Lužančana nije najbolje snašao, da bi se samo par minuta kasnije Bašić sjurio po desnoj strani i uposlio Trutinu, ali njegov udarac završava iznad prečke.

Lužančani nisu popuštali ni u nastavku, a dalekometnim udarcima ka golu Želje vrlo opasni su bili Savić i Radoja. Ipak, na potpuno slavlje navijači i igrači trenera Željke Simića čekali su do posljednjih minuta. U 88. minutu odbrani gostiju dosta problema zadavao je Radoja, što je iz drugog plana iskoristio brzonogi Marinković, pogodivši mrežu Željezničara i poslavši tako Dobojlije u rang niže. Bio je ovo 17. pogodak fudbalera Borca u sezoni.

Pored izborenog opstanka, koji nije bio nimalo izvijesan nakon 6 uzastopnih poraza koji su prethodili zadnim trima vezanim trijumfima, Borac ima dodatni razlog za slavlje jer su omladinci postali prvaci Omladinske lige RL FSRS.

RL FSRS centar: FK Borac (BL) – FK Željezničar 1:0 (0:0). Igralište u Bosanskim Lužanima. Sudija Slaviša Mitrović.