Remi Slobode i Sarajeva

Sloboda - Sarajevo

Fudbalski klub Sloboda je danas na Tušnju dočekao ekipu Sarajeva u okviru prijateljske utakmice, a konačan rezultat je glasio 1:1.

FK Sarajevo je nastupilo u sastavu: Dizdarević, Oremuš, Dupovac, Lazić, Pidro, Đokanović, Ševelj, Sušić, Fanimo, Hebibović, Mešanović, dok su za Slobodu igrali: Bukvić, Devedžić, Jusić, Salihović, Kurtalić, Maksimović, Alić, Mehmedović, Balić, Ćivić, Hodžić.

Bordo tim je bolje otvorio utakmicu i imalo terensku inicijativu, dok se ekipa Slobode orjentisala na kontranapade.

Prvu šansu je imao Jasmin Mešanović u četvrtoj minuti, ali je šutirao pored gola, da bi isti igrač pokušao i u 12. minuti, ali tada je lopta otišla pored stative golmana Bukvića.

Napadi Sarajeva urodili su plodom u 22. minuti kada se Mešanović našao u ulozi asistenta i proigrao Ševelja, a ovaj udarcem po zemlji  zatresao mrežu Slobode i postigao prvijenac u Bordo dresu.

Nakon toga se Sloboda uspjela malo osloboditi pritiska Sarajeva i u 34. minuti zaprijetila preko Ćivića, ali on šutira preko gola.

Sarajevo je u 39. minuti imalo stopostotnu priliku da udvostruči prednost, no Fanimo nakon odlične kombinacije sa Mešanovićem pogađa stativu.

Dvije minute kasnije stiže kazna, a glavni krivac je Darko Lazić koji je izgubio loptu, a onda i faulirao Mehmedovića u svom kaznenom prostoru, te skrivio penal.

Siguran izvođač bio je Adi Alić za 1:1.

Sarajevo je drugo poluvrijeme započelo u sastavu: Dizdarević, Šabanović, Kurdić, Trako, Bešić, Imamović, Salčin, Varešanović, Jukić, Mešić, Ahmetović.

S druge strane, Žižović je također napravio izmjene, te su za Crveno-crne zaigrali: Drakulić, Karišik, Avdić, Osmić, Saletović, Predragović, Dž. Beganović, Mujagić, Husejinović, Kapetanović, Ramić

Drugo poluvrijeme je proticalo u nešto manje eksplozivnijoj igri, na što je sigurno utjecao i umor igrača s obzirom da se utakmica igrala po velikoj vrućini.

Sloboda je na početku imala terensku inicijativu, ali je Sarajevo stvaralo konkretnije šanse. Pokušavali su Salčin u 58. i Mešić u 71., ali se mreža Tuzlaka nije tresla.

Sloboda je također imala opasnu priliku u 65. minuti, ali Ramić je dao sebi prejak for i upropastio potencijalno sjajnu šansu da donese preokret svom timu.

Do kraja susreta nije bilo previše uzbudljivih prilika niti golova, pa je utakmica završena neriješenim rezultatom 1:1.

Željezničar 3 : 0 Krupa
Tuzla City 1 : 2 Zrinjski
Sloboda 0 : 0 Borac
Mladost 0 : 1 Velež
Radnik 0 : 2 Široki Brijeg
Olimpik 0 : 3 Sarajevo