Brentford fenomenalno otvorio sezonu i bacio Arsenal na koljena

Fudbaleri Brentforda pobjedom su otvorili sezonu. U povratku u elitu nakon 74 godine, savladali su Arsenal sa 2-0 na startu Premijer lige.

Arsenal je bolje otvorio utakmicu. Međutim, nisu bili dovoljno konkretni u završnici. Brentford je poveo u 22. minuti a strijelac je bio Kanos. Do kraja prvog poluvremena valja izdvojiti priliku Mbeuma ali domaći ipak nisu duplirali prednost. Prvu šansu u nastavku imao je Arsenal preko Smit-Rouva ali je ostalo 1-0. Potom je zaprijetio i Džaka ali nije bilo promjene rezultata. U 77. minuti Norgord je pogodio za 2-0 a gol je malo diskutabilan s obzirom da je Janson evidentno ometao Lena.

Imao je Arsenal odlične šanse preko Džake a posebno Pepea u završnici ali nisu uspjeli doći ni do utješnog gola pa je Brentford zasluženo došao do pobjede.