Mirković zadovoljan bodovima, ne i igrom

Sloboda , Mrkonjić Grad - Ukrina, Čečava 4:1

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri Slobode iz Mrkonjić Grada u novom šampionatu staratvali su pobjedom nad Ukrinom od 4:1.

To je najvažnije i tri osvojene boda, jer po pravilu sve utakmice na otvaranju sezone su „kompikovane“ i nepredvidive.

Šef stručnog štaba Slobode Igor Mirković, spušta loptu na zemlju i kaže da je najvažnija pobeda, a da ekipa može i mora još bolje da igra.

-Prije svega želim da čestitam svoji igračima na pobjedi. Na jednoj korektnoj utakmici. Možemo mi to mnogo bolje i moramo. Nadam se da ćemo to pokazati u narednim mečevima. Što se tiče same utakmice, ušli smo malo lošije u susret. Nakon petnaestak minuta kada smo postigli pogodak malo smo se opustili i poveli sa 2:0. Onda nevjerovatno, da gosti iz jednog prelaze preko centra daju nam gol. U poslednje minutu prvog poluvremena vratimo prednost od dva gola razlike novim pogodkom. U prvom poluvremenu smo dominirali na terenu i promašili više stopostotnih šansi .U poluvremenu se dogovorimo da krenemo još jače i ofanzivnije. I u prvih deset minuta nisam brojao, bilo je sigurno pet ili šest  šansi, od čega su bili dvije prečke. Tako smo i do kraja utakmice nizali šanse. Sigurno mogu biti zadovoljni pobjedom i ulaskom u šampionat sa dobrim rezultatom. Ono što nam ostaje u narednom periodu, što moramo popraviti je realizacija- kaže Mirković.

Trener gostiju Milivoje Vidović, zadovoljan je igrom i rezultatom svoje ekipe u maču sa Slobodom.

-Jedna i druga ekipa su bile spremne i odigrale lijepu utakmicu. Bolje nije moglo biti, mi smo prezadovoljni rezultatom. Mi smo svoj cilj ispunili ulaskom u ovaj ran takmičenja i naša jedina želja je da ostanemo u ligi. Zahvaljujem se fudbalerima, upravi i navijačima Slobode što se bili fer prema nama. Obećavamo vam da ćemo i mi u Čečavi biti fer i korektni. I biće mi drago da se opet sretnemo - kaže Vidović.

Sloboda 4 : 1 Ukrina
Dubrave 6 : 0 Željezničar
Polet 1926 1 : 3 Laktaši
Čelinac 2 : 0 Brdo
BSK 1 : 2 Sloga (S)
Sloga (T) 2 : 0 Progres
Jedinstvo 5 : 3 Borac
Proleter 2 : 2 Gorica