Prva zvanična pobjeda ikada ženske futsal reprezentacije BiH

Ženska futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je prvu zvaničnu pobjedu u svojoj historiji.

U drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2022. godine Zmajice su savladale domaćina Moldaviju sa sigurnih 3:0 i tako stigli do historijske pobjede, ali nažalost ona neće biti dovoljna da se ostane u trci za prolazak dalje jer je Nizozemska opravdala ulogu favorita i sa glatkih 6:0 savladala Armeniju za sigurno prvo mjesto u grupi.

Već u 28. sekundi utakmice Dajana Spasojević je pogodila za 1:0, da bi u petoj minuti Emina Trumić postigla gol za 2:0. Taj rezultat je bio sve do 39. minute kada Nikolina Milović postavlja konačnih 3:0.

Bilo kako bilo, velika je ovo pobjeda naše reprezentacije, a u četvrtak ćemo igrati protiv Armenije za prestiž i drugu pobjedu.